Odchudzanie - jakie ćwiczenia?

Mam 22 lata i ważę 65 kg przy wzroście 168 cm. Wiecznie jestem na dietach, ale są one zazwyczaj bardzo restrykcyjne i nie potrafię na nich zbyt długo wytrzymać. Ćwiczenia w moim przypadku są niewskazane (niestety), co bardzo utrudnia mi zrzucenie wagi. Proszę o pomoc (jakiś przykładowy jadłospis). Bardzo lubię wszelkie owoce, warzywa, nabiał i mięso. Nie przepadam za makaronami, ryżem itp. Niestety przepadam za słodyczami, ale staram się nad sobą panować :) Jeszcze raz proszę o wskazówki, jak wrócić do poprzedniej wagi (55 kg). Z góry dziękuję.

22 LAT ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie!

Wskaźnik BMI obliczony dla podanych przez Ciebie wartości masy ciała i wzrostu wynosi 23,0. Biorąc pod uwagę, że norma mieści się w granicach 19-24,5, oznacza to, że Twoja masa ciała jest jak najbardziej prawidłowa. Nie powinnaś zatem myśleć o odchudzaniu. Tym bardziej nie powinnaś stosować restrykcyjnych diet, ponieważ mogą one powodować liczne zaburzenia zdrowotne, a ponadto pojawia się po nich efekt jo-jo.

Jeżeli chcesz wymodelować sylwetkę zdecydowanie polecamy ćwiczenia. Pamiętaj, że zawsze istnieje taka forma aktywności fizycznej, którą można zastosować. Jeżeli masz problemy zdrowotne, które wykluczają klasyczne formy aktywności takie jak bieganie czy jazda na rowerze, porozmawiaj z lekarzem czy fizjoterapeutą, którzy doradzą Ci odpowiednią dla Ciebie formę ruchu.