Odchudzanie lub planowanie ciąży przy dyskopatii

dyskopatia..... mam 33lata 159wzrostu i ważę 85kg...czy jakbym schudła to te zmiany mogły by się cofnąc?lub może by mniej bolało?czy będę mogła miec dziecko przy dyskopatii?

Zakładam że chodzi o odcinek lędźwiowy kręgosłupa bo tego Pani nie napisała. Mniejsza waga to mniejsze obciążenia dla kręgosłupa i prawdopodobnie zmniejszenie dolegliwości bólowych. Oczywiście może mieć Pani dziecko ale przed ciąża i w trakcie wskazane są ćwiczenia zabezpieczające kręgosłup. Głównie chodzi o to aby zbudować tzw. gorset mięśniowy czyli wzmocnić mięśnie głębokie stabiizujace kregosłup.