Odchudzanie - nastawienie

Witam, Mam 20 lat. W wieku 18 lat urodziłam córkę i po ciąży została mi waga 104.3 kg, przed ciążą ważyłam 70 kg i tak było mi najlepiej (mam 167cm wzrostu). Od pół roku jestem pod opieką dietetyka, schudłam już albo dopiero 12 kg, przede mną jeszcze około 22 kg, mój problem polega na: braku silnej woli, strasznie chcę schudnąć do swojej wagi, ale jak widzę coś słodkiego, nie potrafię się opanować. Co mogłabym zrobić, jak się nastawić, abym chudła, nie jadła tego, czego nie mogę? Nie potrafię sobie z tym sama poradzić:(
20 LAT ponad rok temu

Witam,

Jeśli jest Pani pod opieką dietetyka, dlatego powinna się Pani zwrócić do niego z tym problemem. Nastawienie jest sprawą indywidualną i motywacja zależy tylko od Pani. Mimo to być może warto jest czasami pozwolić sobie na małą przekąskę po to, aby po ukończonej kuracji nie powrócić do dawnej wagi w wyniku nadmiernego sięgania po słodycze. Jednak każdy taki krok należy skonsultować z dietetykiem. Powinien on uwzględnić Pani uwagi i pozwolić na drobne i rzadkie odstępstwa. Proszę pamiętać o tym, że nie musi Pani sięgać po słodycze, czasem wystarczy zjeść galaretkę z owocami czy batona museli, które są równie słodkie, poprawią Pani humor, ale nie powinny zaważyć na odchudzaniu.

Pozdrawiam.