Odchudzanie nastolatka z nadwagą

Witam serdecznie, jestem 18 letnim chłopakiem, kilka lat mieszkałem z babcią i tam udało mi się przytyć, aktualnie mierzę 194 centymetry i warzę około 100 kg Nie wiem ile teraz dokładnie ważę, ale chciałbym schudnąć, nie koniecznie uprawiam jakiś sport jedynie raz w tygodniu ćwiczenia w straży pożarnej (OSP) chciałbym schudnąć i pozbyć się brzuszka. Bardzo proszę o szczegółową odpowiedź.(P.S pochodzę z ubogiej rodziny siłownia i inne drogie pomysły nie wchodzą w grę)Dziękuję za odp i pozdrawiam

Witam serdecznie,

Powinien Pan pamiętać o regularności posiłków, należy jeść 5posiłków dziennie w odstępach 2,5-3h. Dzień należy rozpocząć od pełnowartościowego śniadania zjadanego do 1h po przebudzeniu zaś kolację 3-4h przed snem. Pije Pan 1,5-2l czystej wody mineralnej dziennie w celu nawodnienia organizmu oraz jego oczyszczenia.
Zrezygnuje Pan z żywności silnie przetworzonej, tłustej, kolorowych napoi oraz słodyczy. Wybiera Pan chude białe mięsa, jedynie razowe pieczywo oraz brązowy ryż, makaron i gruboziarniste kasze. Zjada Pan dużo warzyw oraz owoce w celu dostarczenia cennego błonnika. Na kolację ograniczamy węglowodany a skupiamy się na białku.

Przykładowy jadłospis:
śniadanie:
2-3 kromki razowego pieczywa lekko posmarowane serkiem np typu Bieluch, wędlina drobiowa plus warzywa
II śniadanie
jogurt kefir czy maślanka z owocami plus kromka razowego pieczywa lub dosypać do jogurtu otręby czy płatki owsiane
obiad
można zabrać do szkoły sałatkę warzywną z grillowanym kurczakiem i kaszą gryczaną
podwieczorek
podobnie jak II śniadanie
kolacja
jaja lub chuda ryba czy pierś z kurczaka z warzywami lub twaróg z warzywami lub puszka tuńczyka z warzywami

W razie dodatkowych pytań zapraszam na bezpłatną konsultację
tel 506225670

Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk

Witam Proszę przysłać mi swojego maila na monika.bigos@dietetykwkrakowie.pl przyślę Panu tabelę z produktami zalecanymi i przeciwwskazanymi w diecie odchudzającej oraz ogólne ogólne zalecenia w diecie odchudzającej. Powinno na początek pomóc, a w razie czego będziemy w kontakcie.

Ewa Kozłowska Dietetyka, Warszawa

Witam serdecznie,
na pozbycie się brzuszka polecam 6 aerobową Weidera.
Dokładny opis i harmonogram ćwiczeń znajdzie Pan na stronie 6weidera.
Pozdrawiam