Odchudzanie nastolatki przy prawidłowej wadze

Hej! Jestem Maja;) mam 14 lat i 175 cm wzrostu. Ważę 65 kg i niestety ta waga mi sie nie podoba. Nie wiem też, czy powinnam tyle ważyć czy nie. Chciałabym mieć jakąś odpowiednią dietę, która pozwoli mi schudnąć niezbędne kilogramy;) Czasami biegam, jeżdzę na rowerze i ćwiczę, ale jednak większą aktywność mam podczas roku szkolnego (chodzi mi o lekcje w-f). Rozmawiałam z mamą na ten temat, aby kupiła mi jakieś herbatki lub tabletki na odchudzanie, ale ona powiedziała mi że przesadzam. Co mam zrobić ?
14 LAT ponad rok temu

Witam serdecznie,

chyba nie znam kobiety, która byłaby zadowolona ze swojej wagi:) Twoja masa ciała jest jednak prawidłowa i proporcjonalna do wzrostu, więc nie mogę zalecić Ci diety odchudzającej, która w tym wieku mogłaby Ci tylko zaszkodzić, ponieważ jeszcze się rozwijasz. Jeśli będziesz aktywna fizycznie i będziesz zdrowo się odżywiać, Twoja sylwetka z czasem naturalnie wysmukleje. Zasady zdrowego żywienia znajdziesz pod tym adresem:  http://www.izz.waw.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=7&Ite...

Najważniejsze, abyś jadała 5 regularnych posiłków w ciągu dnia, nie podjadała między nimi oraz unikała produktów kalorycznych z dużą zawartością cukru oraz tłuszczu: słodyczy, deserów, fast foodów, słodzonych napojów, słonych przekąsek. Jedz dużo warzyw oraz owoców i produktów z pełnego ziarna, a nabiał i mięso wybieraj chude. Wybierz też jakiś rodzaj aktywnośći fizycznej na świeżym powietrzu, która sprawi Ci przyjemność lub ćwicz codziennie w domu.

Zrezygnuj z pomysłu brania tabletek na odchudzanie, zwlaszcza środków przeczyszczających na własną rękę. Większe korzyści przyniesie Ci ruch i zdrowa dieta.

Pozdrawiam