Odchudzanie nóg i brzucha nastolatki

Witam. Mam 12 lat i ważę 45 kg. Mam dużo grubsze nogi niż moje rówieśniczki! Jest mi z tym źle, bo na wf czuje się niezręcznie z takimi nogami i dość grubym brzuchem. Co mogę zrobić, żeby szybko schudnąć chociaż 5 kg? Proszę o pomoc, i od razu dziękuję.
12 LAT ponad rok temu

Witam,

Nie napisałaś, jakiego jesteś wzrostu, dlatego nie mogę określić czy masz nadwagę czy też nie. Jednak musisz wiedzieć, że odchudzanie w Twoim wieku jest niekorzystne, ze względu na możliwość zaburzeń ze strony rozwoju psychicznego jak i fizycznego. Dodatkowo odchudzanie spowoduje niekorzystne obniżenie tempa metabolizmu.

To, że masz grubsze nogi od Twoich koleżanek o niczym nie świadczy i na pewno nie powinnaś się tego wstydzić. Najlepszym sposobem na szczupłe nogi jest aktywność fizyczna, Codziennie ćwicz minimum 30 minut. Pamiętaj, że sport poprawia także zdrowie i samopoczucie. Przykładowe ćwiczenia znajdziesz na stronie www.abccwiczenia.pl

Pozdrawiam.