Odchudzanie po ciąży i duży apetyt na słodycze

Witam Mój problem to tak jak u każdej kobiety wyglą i waga. Wazyłam w ciąży 110 kg teraz waze 70 kg mam 168 wzrostu i dokuczają mi zylaki. Pracuje fizycznie na gospodarstwie. Próbuje ciagle podejść do diet ale efektow nie ma.. Lubie bardzo owoce , pije wode no i ozywiscie problemem sa słodycze... Jak można zmniejszyć apetyt na słodycze.? Trochę cwicze przed snem bo prędzej nie mam na to czasu jestem w ciaglym biegu Proszę o porade Pozdrawiam Agnieszka

Ewa Kozłowska Dietetyka, Warszawa

Apetyt na słodyczę mogą zmniejszyć suplementy z chromem, ale osobiście polecam uregulowanie pór posiłków i odpowiednią liczbę węglowodanów w każdym z nich. Pozdrawiam.

Kamila Ziemann Dietetyka

Witam, polecam zwiększenie produktów o niskim indeksie glikemicznym, a unikanie tych o wysokim np. gotowana marchewka. To ważne, aby glukoza nie skakała Pani we krwi- wtedy apetyt na słodkie będzie mniejszy. Polecam również zadbać o aktywność fizyczną. Pozdrawiam, Kamila Ziemann

Witam!
Dokładne, indywidualne zalecenia żywieniowe mogą być podane po zebraniu wywiadu żywieniowo-chorobowego. Wstępnie zachęcam do przestrzegania zasad racjonalnego żywienia, które podam poniżej. 1. Codzienna aktywność fizyczna i odpowiednia dieta pomaga w zachowaniu pełni zdrowia i kondycji.

2. Podstawą prawidłowej diety jest różnorodność spożywanych produktów. Jedz 4 – 5 posiłków dziennie w odstępach nie dłuższych niż 4 godziny. Dzień zaczynaj od śniadania.

3. Pełnoziarniste produkty zbożowe (np. chleb razowy, chleb pełnoziarnisty, grube kasze, ryż brązowy) powinny być dla ciebie głównym źródłem energii.

4. Pamiętaj o codziennym spożywaniu warzyw i owoców. Zalecana jest przewaga warzyw nad owocami.

5. Każdego dnia co najmniej dwa razy spożywaj mleko i jego przetwory: jogurty, kefiry, sery.

6. Spożywaj mniej tłuszczów zwierzęcych (smalec, tłuste mięsa), a więcej tłuszczów roślinnych (olej rzepakowy, oliwa z oliwek).

7. Źródłem białka w twojej diecie powinny być: mięso drobiowe, ryby oraz nasiona roślin strączkowych np. soja, groch, fasola. Ograniczaj spożycie tłustego mięsa czerwonego.

8. W codziennej diecie ograniczaj spożycie soli i słodyczy (źródła „pustych” kalorii).

9. Pij wystarczającą ilość płynów – minimum 2 litry dziennie.

10. Unikaj alkoholu. Zapraszam również na www.diet-coaching.xaa.pl
Pozdrawiam, Dietetyk Patrycja Sankowska

Witam serdecznie,

Po pierwsze proszę zadbać o regularność posiłków. Przerwy pomiędzy posiłkami są długie, głodzi Pani swój organizm to później Pani nadrabia jedząc produkty wysoko-węglowodanowe o łatwo przyswajalnych cukrach np słodycze. Jeżeli jemy nieregularnie to wahania cukru w naszym organizmie sa duże i mamy jeszcze wiekszy apetyt na słodkie. Postara się Pani to uregulować.
Po drugie w Pani diecie może być zbyt mało dobrych węglowodanów złożonych, pochodzących z prawdziwego razowego pieczywa, pełnoziarnistego makaronu, gruboziarnistych kasz czy brązowego ryżu. Często ograniczamy te produkty gdy chcemy zgubić zbędne kilogramy, jednak nie możemy ich ograniczyć do minimum, ponieważ to one są głównym źródłem energii. Zastanowi się Pani nad swoją dietą i przeanalizuje ilość spożywanych wyżej wymienionych węglowodanów. Jeżeli jest ich zbyt mało to organizm się domaga odpowiedniej podaży i odczuwa Pani apetyt na słodkie.
Podjadanie słodyczy można także zniwelować suplementacją chromu, jednak przyjmując określona dawkę należy pamiętać o przerwie pomiędzy opakowaniami gdyż chrom odkłada się w naszym organizmie.

W razie dodatkowych pytań zapraszam na konsultację lub zachęcam do kontaktu
tel.506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk