Odchudzanie po ciąży przy tabletkach antykoncepcyjnych

witam,wczoraj przeżyłam szok.. postanowiłam sie zważyć i waga pokazała 80kg a mam 170cm. 9 miesięcy temu urodziłam dziecko i od 5 miesięcy biorę tabletki antykoncepcyjne. wiem,ze po tabletkach trochę przytyłam ale to co pokazała waga to mnie przeraziło,przed ciążą ważyłam 65 kg i do 8 miesiąca ciązy moja waga wzrosła o 5kg na końcu ciązy o następne 10kg. postanowiłam sie odchudzać i od wczoraj stosuje dietę 1100kal. czy to nie za drastyczne? do wakacji chcialabym schudnąć min 15kg.proszę o pomoc

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Jest to dość ''drastyczna'' dieta. Warto skonsultować się z dietetykiem.