Odchudzanie po porodzie

Witam pol roku temu zostalam mama. Mam 25 lat. Mam 164 cm wzrostu i niestety waze 80 kg to jest straszne. Nie moge na siebie patrzec. Probuje sie odchudzac, cwiczyc tez jeszcze za bardzo nie mam tak sily bo jestem po cesarskim cieciu. Ale zaczelam od brzuszkow i spacerow. Robie dziennie 100 brzuszkow. Blagam o pomoc bo chce wygladac tak jak przed ciaza.
25 LAT ponad rok temu

Przy tak sporej nadwadze najrozsądniej jest udanie się do dietetyka, który Ci pomoże schudnąć zdrowo i przywróci Ci wiarę w siebie.
Jeżeli źle się czujesz gdy ćwiczysz to nie ćwicz, odpuść sobie na jakiś czas i przykręć sobie reżim żywieniowy.

Witam! Wg powyższych danych, Pani wskaźnik BMI, wynosi w tym momencie 29,7 co oznacza dość dużą nadwagę. Jest Pani jednak młoda i z pewnością uda się Pani zrzucić nadprogramowe kilogramy. Niestety nie podała Pani dokładnych informacji na temat wagi sprzed ciąży, przebiegu ciąży i stanu zdrowia, ani nie opisała Pani na czym polegają Pani samodzielne próby odchudzania. Cieszy mnie, że postawiła Pani na aktywność fizyczną - to zaprocentuje. Odradzam jednak wykonywanie tak dużej brzuszków - one nie spalają tkanki tłuszczowej tylko wzmacniają mięśnie brzucha (i to tylko wówczas, gdy są prawidłowo wykonywane). Pisała Pani też, że miała Pani cesarskie cięcie - nie wiem więc czy to dobrze, tak silnie pracować brzuchem w tym okresie. Aktywność którą może Pani teraz uprawiać, a najlepiej wpływa na spalanie tkanki tłuszczowej to szybki marsz, trucht, ćwiczenia na orbitreku, ewentualnie rower czy basen, jeśli nie ma innych przeciwskazań. Jeśli chodzi o samą dietę, proszę jeść regularnie o względnie stałych porach - co 3-4 godziny. Eliminujemy podjadanie między posiłkami, słodycze, fastfoody i jedzenie tuż przed snem. Powinno się bowiem spożywać ostatni posiłek nie wcześniej i nie później niż 2-4h przed snem. Radzę wybierać pokarmy niskoprzetworzone, o dużej zawartości błonnika. W oparciu o znane mi dane, mogę oszacować, że dieta powinna dostarczać 1500-1600kcal, lub nawet trochę więcej jeśli karmi Pani piersią. Niestety bez szczegółowych informacji na Pani temat, nie jestem w stanie odpowiedzieć w pełni na zadane pytanie. Jeśli ma Pani możliwość, doradzam konsultację u wykwalifikowanego dietetyka, który zbierze szczegółowy wywiad i będzie mógł stworzyć właściwy program żywieniowy.

Dzień dobry, wszystko zależy od tego czy Pani karmi piersią, czy nie. Jeśli tak, to czy dziecko nie jet uczulone na coś? A co się tyczy bezpośrednio Pani, to ile Pani przytyła w ciąży, a może wróciła Pani już do pracy??? Proces odchudzania, zdrowego i bezpiecznego odchudzania to sprawa bardzo indywidualna i wymaga cierpliwości, w końcu na tą wagę „pracowała Pani dość długo” więc dajmy szansę organizmowi na powrót do formy ;)