Odchudzanie po porodzie i podczas karmienia piersią

Witam mam pewien problem chciałam zapytać czy podczas karmienia piersią na prawde się chudnie ja jestem po porodzie miałam cesarskie cięcie mam 161cm wzrostu i ważę 74kg zdecydowanie za dużo i nie potrafię schudnąć przed ciążą ważyłam 65 karmie piersia jem zdrowo i nic próbuje ćwiczy a waga stoi :(( możecie mi poradzić może jakaś dietę wprowadzić bardzo proszę o pomoc dziekuje

Poradnia Dobry Dietetyk Toruń
tel. 887 433 444

Witam, proponuję zacząć od analizy Pani dotychczasowej diety, niewykluczone, że bilans energetyczny, pomimo podjętego wysiłku fizycznego, jest dodatni, co uniemożliwia redukcję masy ciała. proponuje ponadto omówić tę kwestie z endokrynologiem, by wykluczyć ewentualne patologie w tym zakresie.
Pozdrawiam
www.dietoterapia.waw.pl

Witam,
na początku proszę wykonać badania na cukier, hormonalne, tarczycę. Jeżeli z badań wyjdzie wszystko w porządku należałoby przyjrzeć sie Pani obecnej diecie. W tym momencie posiadam zbyt mało informacji na Pani temat, aby ustalić konkretny jadłospis. Skuteczna dieta powinna być dobrana pod względem Pani zapotrzebowania energetycznego. Musiałabym zebrać wywiad żywieniowy i zdrowotny. Jeżeli byłaby Pani zainteresowana zachęcam do kontaktu drogą mailową. Z pewnością jednak powinna Pani skupić się na regularności posiłków. Posiłki powinny być spożywane regularnie (5 posiłków dziennie w odstępach ok. 3h), bez dodatkowego dojadania pomiędzy wyznaczonymi godzinami. Dzień należy zaczynać od pełnowartościowego śniadania. W ten sposób od rana pobudzamy swój organizm do działania, przyspieszamy przemianę materii i każdy kolejny posiłek będzie lepiej trawiony. Śniadanie to najważniejszy posiłek w ciągu dnia. Ważne, aby posiłek był pełnowartościowy, bogaty w węglowodany złożone, które stanowią główne źródło energii. Polecam produkty pełnoziarniste, które są wolno trawione, stopniowo uwalniają glukozę do krwiobiegu, nie następuje gwałtowny skok cukru, a my na długo odczuwamy sytość. Ważnym składnikiem śniadania jest także białko, ponieważ na jego strawienie organizm zużywa spore ilość energii.
Kolejne posiłki powinny być zjadane w odstępach około 3h.
Ostatni posiłek należy spożywać ok. 2-3h przed snem.
Powinna Pani również pić od 1,5 do 2 litrów wody dziennie, najlepiej pomiędzy posiłkami, aby zapewnić wystarczającą ilość płynów w organizmie. Należy unikać potraw smażonych i tłustych oraz żywności typu fast food. Można dowolnie stosować przyprawy i zioła aromatyczne, ale ograniczać sól.
Unikamy również cukru, słodyczy a także żywności silnie przetworzonej typu instant, parówki, pasztety itp. Należy czytać etykiety. Zawsze należy zwracać uwagę nie tylko na wartość kaloryczną, ale także na zawartość tłuszczów nasyconych, cukrów i sprawdzać, czy produkt zawiera mało sodu.

Wprowadzi Pani w życie wszystkie moje zalecenia. Mam nadzieję, że przyniesie to pożądane efekty. Jeżeli chciałaby Pani podejść do sprawy jeszcze bardziej profesjonalnie to proponuje ułożenie indywidualnej diety. Wymaga to jednak zebrania wywiadu żywieniowego i zdrowotnego.
W tym celu zaprosiłabym Panią na konsultację dietetyczną. Pacjentów przyjmuję w Warszawie. Jeżeli nie jest Pani z Warszawy prowadzę również konsultacje online.
W razie dodatkowych pytań lub chęci ułożenia indywidualnej diety zachęcam do kontaktu:
tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk