Odchudzanie po porodzie oraz niedoczynność tarczycy i niewydolność żylna

Witam. Mam 32 lata 5 miesięcy temu urodziłam córeczkę w ciąży bardzo dużo przytyłam przy wzroście 160 waże 90 kg mam niedoczynność tarczycy biorę euthyrox w czwartki i niedziele 50 a w pozostałe dni 25 mam również niewydolność żylną kończyn dolnych narazie biorę cyclo 3 fort nie potrafie schudnąć sama czuje się gruba brzydka jestem bardzo nieszczęśliwa nie stać mnie na wizyte u dietetyka błagam o pomoc o jakąś diete straciłam radość życia proszę o pomoc

Witam,
zanim podpowiem Pani jakie są najważniejsze zasady odżywiania, dzięki którym nie tylko może Pani stopniowo i skutecznie pozbyć się nadmiaru kilogramów, na początek zachęcam do założenia tzw. dzienniczka bieżącego spożycia. Każdego dnia niech Pani notuje wszystkie posiłki, określając godzinę jedzenia, ilość i konkretnie co. Znając właściwe zasady zdrowego odżywiania będzie Pani mogła ocenić swoje nawyki, rozpoznać gdzie popełnia Pani błędy i wprowadzić korzystne zmiany.
1. Po pierwsze proszę pamiętać o spożywaniu posiłków co 2,5 - 3 godz. To pierwszy krok, żeby metabolizm funkcjonował sprawnie i szybko
2. Pierwszy posiłek należy spożyć nie później godzinę po przebudzeniu. Im później zjesz śniadanie tym później zacznie funkcjonować przemiana materii. Śniadanie powinno być energetyczne i zapewniające sytość, np. owsianka, musli z jogurtem, omlet, jajecznica, kanapki z wędliną, serem, warzywami, twarożek z owocami;
3. Obiad to największy posiłek w ciągu dnia.
4. Kolacja powinna zostać zjedzona na ok. 3 godz. przed pójściem spać. Powinna być lekka, np. twarożek z warzywami, gotowane warzywa, sałatka.
5. 2 małe przekąski między posiłkami to np.: jogurt, kefir, owoc, mała garść orzechów, sok warzywny, warzywa surowe do chrupania;
6. Nie zapominaj o piciu wody, ok. 1,5 l dziennie
7. Unikaj potraw typu fast food (frytki, hamburgery, kebab, pizza), produktów przetworzonych, słodyczy, słonych i słodkich przekąsek, tłustych wędlin (parówek, pasztetów), napojów gazowanych, słodkich napojów i soków owocowych;
8. Pamiętaj o aktywności fizycznej.
!!! Biorąc pod uwagę niedoczynności tarczycy i znaczną nadwagę warto wyeliminować cukry proste z diety (słodycze, potrawy mączne, sok owocowe), pamiętać o warzywach, produktach zbożowych pełnoziarnistych, zdrowych tłuszczach)
Pozdrawiam
Magdalena Drażba - Dietetyk Medyczny
Poradnia Zdrowego Żywienia DIETA NA CO DZIEŃ