Odchudzanie po urodzeniu dziecka

Witam. Jestem 8 miesięcy po porodzie, niestety nadal borykam się ze zbędnymi kilogramami. W czasie ciąży miałam cukrzyce ciążową, po porodzie cukrzyca pozostała - typ II. Nie jem pieczywa, ziemniaków, ograniczam mięso, nie jem słodyczy i ciast , nie słodzę. Nie wiem co mam już robić. Z racji tego że opiekuję się maleństwem nie mam zbytnio czasu na uprawianie sportu. Mam 33 lata, ważę 92 kg , i mam 176 wzrostu. Mój jadłospis: śniadanie: 2 blaszki pieczywa chrupkiego z twarożkiem lub wędlinką, z pomidorem, rzodkiewką lub ogórkiem + kawa z mlekiem 1,5% bez cukru obiad: warzywa z patelni z ryżem kolacja do godz. 18 : 2 blaszki pieczywa chrupkiego z twarożkiem lub wędlinką, z pomidorem, rzodkiewką lub ogórkiem w ciągu dnia wypijam około 1,5 wody mineralnej niegazowanej lub średnio nasyconej CO2. Między posiłkami zjem jabłko, pomarańcze. Proszę o pomoc!
33 LAT ponad rok temu

Witam,
Problem nadmiernej masy ciała u kobiet po przebytej ciąży jest częsty. U Pani dochodzi jeszcze cukrzyca typu II. Powinna Pani schudnąć, dla zdrowia i lepszego samopoczucia. Pani BMI (wskaźnik masy ciała) wynosi 29,7, co oznacza górną granicę nadwagi. Dlatego powinna Pani zadbać o swój jadłospis i uwzględnić regularną aktywność fizyczną. Tylko te 2 połączone ze sobą elementy mogą spowodować trwały i bezpieczny ubytek na masie ciała. Dodatkowo sport zmniejsza insulinooporność i powoduje lepszą gospodarkę węglowodanową, co w Pani przypadku jest szczególnie ważne!
Dlatego polecam zajrzeć na stronę www.abccwiczenia.pl, gdzie znajdzie Pani ćwiczenia dla kobiet w ciąży (które również z powodzeniem może Pani wykonywać) i inne równie skuteczne w walce z nadmiarem kilogramów. Dodatkowo polecam, spacery z dzieckiem lub popularny jogging z wózkiem. W weekend, kiedy ktoś może zaopiekować się maleństwem, warto jest się wybrać na rower. Proszę znaleźć trochę czasu i zadbać o siebie.
Pani jadłospis nie jest zły, aczkolwiek radziłabym zwiększyć częstość spożywania posiłków. Proszę jeść 4-5 posiłków dziennie w równych odstępach czasu, co 2-3 godziny. Porcje powinny być małe i lekkie. Od stołu zawsze powinno się wstawać z lekkim niedosytem a posiłki spożywać powoli. Oczywiście takie odżywianie może być trudne do zrealizowania mając małe dziecko, jednak proszę spróbować i konsekwentnie dążyć do ubytku masy ciała.
Proszę unikać cukrów prostych i produktów tłustych, które nie są zalecane u osób z cukrzycą. Owoce radzę ograniczyć do maksymalnie 2 sztuk dziennie (również są źródłem cukrów prostych).
Pozdrawiam.