Odchudzanie pomimo dobrej wagi

Witam! Mam 12 lat, 164 cm wzrostu i ważę ok. 55 kg. W sumie to teraz pewnie ważę nawet więcej, ale boję się wejść na wagę. Nienawidzę swojego ciała, bo jestem gruba! Chciałabym przejść na jakąś sensowną dietę, nawet jeśli wagę mam w normie. Proszę także o ćwiczenia wyszczuplające nogi, brzuch i oczywiście wieeelki tyłek ;] Z góry dziękuję. Kredzia.

Witam,

Przy podanych danych, Twoja masa ciała jest jak najbardziej prawidłowa w stosunku do wzrostu i wieku.

Ćwiczenia znajdziesz na www.abccwiczenia.pl To serwis poświęcony zagadnieniu aktywności fizycznej stosowanej w redukcji masy ciała i kształtowaniu ciała. Warto tam zajrzeć.

Wiele nastolatek nie jest zadowolonych ze swojego ciała. Myślę, że nie masz powodów do niezadowolenia. Spędzaj jak najwięcej czasu na dworzu, ruszaj się.  To wpłynie nie tylko na sylwetkę, ale i na nastrój!

Proponowałabym Ci zapoznanie się z Piramidą Zdrowego Żywienia.
http://www.izz.waw.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=7&Ite... dzieci.

Pozdrawiam ciepło