Odchudzanie poprzez dietę i głodówkę

Znajomy ma dietę, w której nie je codziennie: w pon. je, wtorek -środa - nie; czwartek je - kolejne dwa dni tylko pije wodę i nic nie je. Czy to jest w ogóle zdrowe?

Oczywiście, że jest niezdrowe. Nie powinno stosować się żadnych głodówek. Nasz organizm codziennie potrzebuje paliwa pod postacią zdrowej żywności spożywanej w 4-5 posiłkach. Nie wiem jaki ma cel Pani znajomy, ale na pewno w ten sposób nie spali tkanki tłuszczowej. Każde takie działania osłabia organizm, spowalnia przemianę materii co utrudnia gubienie zbędnych kilogramów. Dobrze byłoby odwieść znajomego od takiego postępowania.

Absolutnie nie. Diet na świecie jest tyle ile ludzi. Jedne są bardziej racjonalne niż inne. Stosowane są również głodówki lecznicze, jednak powinny byc one prowadzone pod ścisła kontrolą lekarską. Ich celem jest raczej oczyszczenie organizmu i pobudzenie do działania układu immunologicznego, a nie odchudzanie. Racjonalna dieta powinna odchudzająca powinna dostarczać organizmowi odpowiedniej ilości składników odżywczych (makro i mikroelementy) przy zmniejszonej, w stosunku do normalnego zapotrzebowania, kaloryczności. Deficyt kaloryczny powinien być dostosowany do dziennego zapotrzebowania kalorycznego oraz m.in do trybu życia. Trochę inaczej będzie wyglądała np. dieta 1200 dla osoby uczacej sie, a inaczej dla pracującej fizycznie.

Witam.Jeśli głodówka to tylko pod opieką lekarza, za jego wiedzą i zgodą. Nie każdy może pozwolić sobie na kilkudniowy, całkowity post. Głodówka, wbrew pozorom, może przynieść więcej szkody niż pożytku i nieumiejętnie prowadzona jest zagrożeniem zdrowia.pozdrawiam

Witam,
nie znajduję absolutnie żadnego powodu aby samemu sobie robić tak wielką krzywdę i w taki sposób traktować własny organizm. Każdy z naszych organów jest przygotowany do pracy w swoim zakresie, proszę sobie wyobrazić, że tak potraktowalibyśmy nasze serce. Czyli dziś pracujesz a jutro nie, krótka droga by nam pozostała. Z organami trawiennymi jest gorzej gdyż nie umierają od razu!
Pana znajomy funduje sobie długoterminową agonię narządów trawiennych.
Życzę dużo zdrowia.
Sylwia Beyer-Wygońska