Odchudzanie poprzez ograniczenie kalorii

Witam . Jestem na diecie redukcyjnej . Mam 18 lat , 194 cm wzrostu , 97 kg wagi czyli ok 6 kg nadwagi . Chciałbym się dowiedzieć czy za jakiś czas schudnę gdy do dostarczenia prawidłowego zapotrzebowania kalorycznego brakuje mi 40 g węglowodanów , 20 g białka i 30 g tłuszczy ? Czy jest to możliwe . Mój tata opowiadał mi że kiedyś był na diecie Diamondów i nie liczył kalorii ale schudł .

Kalorie to nie wszystko. Ważny jest też rozkład posiłków, regularność i oczywiście dołączenie do diety aktywności fizycznej. Należy unikać podjadania, picia słodkich napojów i wtedy można się spodziewać spadku wagi.

Zdrowe i bezpieczne odchudzanie polega nie tylko na obniżeniu kaloryczności diety ale również na odpowiednim zbilansowaniu zawartości białka tłuszczy i węglowodanów oraz składników mineralnych. Ponadto należy dzienne zapotrzebowanie na kalorie odpowiednio rozłożyć na poszczególne posiłki w ciągu dnia. Bardzo ważne jest utrzymanie regularności posiłków, czyli posiłki zjadane co trzy cztery godziny. Pierwszy posiłek najpóźniej do godziny od wstania, a ostatni na trzy godziny przed snem. Bardzo istotne jest również dopasowanie odpowiedniego treningu. Odpowiednio zbilansowana dieta + wysiłek fizyczny i wtedy możemy osiągnąć efekty w odchudzaniu

Witam serdecznie!
Zapotrzebowanie energetyczne zależy m.in. od płci, wieku, wzrostu, masy ciała, aktywności fizycznej i stanu zdrowia. Bez szczegółowych informacji ciężko ustalić prawidłową kaloryczność diety i wskazówki do niej.
Po ogólne wskazówki żywieniowe i przepisy zapraszam na http://diet-coaching.xaa.pl/
Pozdrawiam,
dietetyk Patrycja Sankowska