Odchudzanie przy aktywności ruchowej

Dzień dobry, Przy wzroście 175 cm ważę 92 kilogramy - zdaję sobie sprawę ze swojej dużej nadwagi. Mam problemy hormonalne i nie mogę sobie poradzić z nadmierną tkanką tłuszczową ani z podjadaniem. Zamierzam chodzić na siłownię około 3 razy w tygodniu (studia nie pozwalają mi na więcej) i podjąć dietę, dzięki czemu chcę schudnąć 25 kilogramów. Jak powinna ona wyglądać, z czego się składać? I w jakim czasie, przy takiej jaką mogę założyć aktywności ruchowej i diecie, schudnę? Pozdrawiam!

Droga Pani!
Aktywność ruchowa 3 razy w tygodniu zdecydowanie pomoże w osiągnięciu zamierzonego celu! Jeżeli chodzi o założenia dietetyczne, to proszę przede wszystkim pamiętać o regularnym spożywaniu posiłków. Koniecznością jest jedzenia śniadań, które należy zjeść w ciagu 30-60 minut po wstaniu z łóżka. Kolejne posiłki należy jadać co 3-5 h, a kolacja powinna poprzedzać moment położenia się spać o 2-4 h. Należy pamiętać również o obecności warzyw w każdym z posiłków oraz o obecności pełnoziarnistych produktów zbożowych. Proponuję także zastąpić smażenie pieczeniem oraz gotowaniem.
Spadek masy ciała podczas odchudzania powinien oscylować w granicach 0,5-1 kg tygodniowo, aby uniknąć późniejszego efektu jo-jo. Jeżeli ma Pani więcej szczegółowcy hpytań, to zapraszam do kontaktu! Pozdrawiam!