Odchudzanie przy braku motywacji

Dzień dobry! Od bardzo długiego czasu próbuję schudnąć, jednak moim największym problemem nie jest jedzenie tłustych, niezdrowych czy nie regularnych posiłków, ale słodycze. Walczę ze sobą, jednak jeśli nie spożyje ich przez kilka dni dopada mnie ogromna złość, najczęściej kończy się napadem na słodycze, z chwilą ich zjedzenia, dziwnie, nagle się uspakajam. Czy jest może jakaś inna metoda niż silna wola, która pomoże mi w zachamowaniu łaknienia na słodkie? Bardzo proszę o pomoc. Pozdrawiam

Witam Panią,

Apetyt na słodycze może być wynikiem źle zbilansowanej diety. Jeżeli w Pani diecie są braki, występuje zbyt mało węglowodanów złożonych, które są głównym źródłem energii organizm zaczyna się jej domagać a najprostszym źródłem są cukry proste zawarte w słodyczach. Niestety cukry zawarte w słodyczach podnoszą poziom energii na bardzo krótko. A przy jej spadku znów mamy ochotę na coś słodkiego. W taki sposób napędzamy swój apetyt. Zawsze powtarzam że słodycze to nałóg i trzeba się od nich odzwyczaić. Im rzadziej będzie Pani po nie sięgać tym szybciej zapomni Pani o ich istnieniu.

Podsumowując powinna Pani zadbać o dobrze zbilansowaną dietę aby uniknąć braków składników odżywczych. Można też zakupić chrom, który nieco hamuje apetyt na słodkie.

Dieta powinna być dobrana indywidualnie i uwzględniać Pani dzienne zapotrzebowanie energetyczne. Jeżeli miałaby Pani problem z ustaleniem prawidłowego jadłospisu zachęcam do kontaktu:

tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk