Odchudzanie przy diecie 1500 kcal

czy jak bede jesc nie zdrowe jedzenie ale bede liczyla kalorie i ogranicze sie do 1500 kcal dziennie i bede cwiczyla to schudne. czy trzeba jesc zdrowe jedzenie eby schudnac? jak by co to waze 97kg wiem duzo i dlatego chce schudnac.

Witam,

na podstawie napisanych przez Panią danych nie można jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie. Istotny jest również Pani wzrost i rozmieszczenie tkanki tłuszczowej w Pani organizmie oraz tkanki mięśniowej, która również przyczynia się do spalania tkanki tłuszczowej. Aby sprawdzić skład ciała polecam udać się na analizę składu ciała.Trzymanie się kaloryczności nie przyniesie, takich efektów jak rozłożenie odpowiednich proporcji pomiędzy białko, węglowodany i tłuszcz oraz wprowadzenia żywienia dopasowanego do Pani parametrów wymienionych wcześniej i aktywności fizycznej. Kaloryczność oraz ilość makroskładników w diecie, powinna być dopasowana do wielu parametrów, które oceniane są podczas wizyty u dietetyka. Zwłaszcza, że niedopasowanie odpowiedniej kaloryczności diety i makroskładników w diecie wiąże się często z efektem jojo. Dla długotrwałych efektów diety istotne są również zmiany w jakości potraw, jakie Pani spożywa a nie tylko ich kaloryczność. Ponadto proces odchudzania zależny jest od wielu innych czynników, takich jak Pani obecne tempo metabolizmu i stan zdrowia.

Pozdrawiam,
Barbara Wójcik

Witam serdecznie,

Nie, niestety nie ma tak łatwo, że jemy niezdrowo, ale mało i chudniemy. Kaloria jest jest równa kalorii. Poza tym Pani skóra na pewno straci na jędrności jeśli będzie Pani jadła 1500kcal z niezdrowych dań. Konieczna jest także umiarkowana aktywność fizyczna.
Dzięki dobrej diecie odchudzającej + odpowiedniemu wysiłkowi zachowa Pani zdrowie, uzyska Pani efekt odchudzania, ale także nabierze Pani energii. Wydaję mi się, że warto zaryzykować :)
Pozdrawiam