Odchudzanie przy diecie 1500 kcal u 18-latki

witam jestem na diecie 1500 kcal, staram się pić ok 1,5 l wody , jem zdrowo głownie nabiał, owoce, warzywa i produkty zbożowe. słodycze jem jedynie w weekend. w ciągu dnia jem ok. 5-6 posiłków co 2-3 godz. ćwiczę 5-6 razy w tygodniu. 3 razy biegam po 7 km, 4 razy 40 min ćwiczenia modelujące. mój problem to brak spadku wagi. od 5 tygodni waga wzrosła o 3 kg. czy jest to możliwe że mimo diety i ćwiczeń tyje. mam 165 cm wzrostu i ważę 67 kg. dodam, że chciałabym schudnąć 10-12 kg. z góry dziękuje.

Jak najbardziej jest to mozliwe. Doprowadziła Pani do znacznego obniżenia metabolizmu - obecnie organizm który a) wie, że jest narażony na duży wydatek energetyczny w postacie ćwiczeń oraz b) wie, że dostaje zbyt mało energii w posiłkach ---> zaczyna wszystko magazynować, ponieważ podaż energii jest zbyt mała. Jesli chce Pani schudnąc należy udac sie do specjalisty, który ułoży Pani dietę dostosowana do zapotrzebowania kalorycznego, lub skontaktuje się Pani z psychodietetykiem, który zmieni Pani nawyki żywieniowe.

Pozdrawiam
Joanna Gerwel
psycholog, psychodietetyk
www.joannagerwel.pl

Proszę nie patrzeć na dietę tylko przez pryzmat kalorii, ważne są również składniki odżywcze. Z tego co Pani pisze prawdopodobnie w diecie brakuje np. odpowiednich tłuszczy. Ponadto ćwiczenia mogą być zbyt intensywne do spożytej energii i organizm zaczął tworzyć rezerwy. Najlepiej sprawdzić jak aktualnie wygląda skład ciała i do tego ułożyć program żywieniowy. Zapraszam do kontaktu.
Proszę przejrzeć też artykuły na mojej stronie - może któryś pomoże Pani w działaniu
http://miesowicz.dobrydietetyk.pl/porady/czytelnia/

pozdrawiam,
M. Mięsowicz
tel. 606 130 841
www.miesowicz.dobrydietetyk.pl