Odchudzanie przy karmieniu piersią

Witam. Niedawno urodziłam dziecko, chłopczyka ważącego 4,150 kg. i mierzącego 60cm. i do schudnięcia mam 7 kg.,aby wrócić do swojej wagi (51 kg.). Co mogę zrobić,aby szybko schudnąć lecz żeby nie zaburzyło to karmienia piersią. Proszę o pomoc,bo zawsze byłam szczupła i źle czuję się z nadmiernymi kilogramami.

Witam. Odchudzanie w czasie karmienia piersią może okazać się początkiem końca karmienia. Odradzam to w tym czasie, raczej proponowałabym zwrócenie większej uwagi na to co, kiedy i w jakich ilościach Pani jada. W tym celu proszę wypełnić dzienniczek żywieniowy, możliwa będzie ocena Pani sposobu żywienia i ustalenie indywidualnej diety, która bez uszczerbku dla zdrowia i jakości pokarmu pozwoli osiągnąć wymarzony efekt.

Serdecznie pozdrawiam i zapraszam na www.dietoterapia.waw.pl

Witam Panią,
jest Pani w takim okresie swojego życia, w którym nasze samopoczucie schodzi troszkę na dalszy tor, gdyż karmienie piersią jest priorytetem. Nie oznacza to oczywiście, że musimy mieć w tym okresie nadwagę. Powinna Pani stosować dietę racjonalną, pięcioposiłkową ( trzy posiłki główne oraz 2 przekąski), proszę również pamiętać, iż woda jest w tym przypadku bezwzględna, gdyż poziom laktacji uzależniony jest od ilości wypitych płynów. Proszę również pamiętać, że podczas karmienia piersią masa ciała samoczynnie spada, ze względu na nocne karmienia. Dodatkowo zwrócę Pani uwagę na fakt, iż około 1-1,5 kg masy całkowitej Pani ciała to pokarm znajdujący się w piersiach, tak więc owe 7 kg, może być dużo niższą wartością do zgubienia:-)
Życzę dużo zdrowia i pociechy z dzieciątka!
Beyer-Wygońska

Witam, przy karmieniu piersią nie powinno się stosować diet odchudzających. Samo karmienie zwiększa zapotrzebowanie kaloryczne. Można oczywiście stosować małe ograniczenia kaloryczne, jednak musza być one rozsądne. Stąd duży spadek masy ciała nie jest wskazany.

Witam,

W związku z tym, że karmi Pani piersią powinna Pani systematycznie tracić dodatkowe kilogramy z okresu ciąży ponieważ właśnie karmienie piersią pozwala mamom szybciej powrócić do wyjściowej masy ciała. Jeżeli natomiast nie uzyska Pani oczekiwanego efektu proszę skontaktować się z dietetykiem w celu ustalenia jadłospisu ponieważ przy karmieniu dziecka nie możemy pozwolić sobie na wiele produktów ze względu na właściwości alergizujące.