Odchudzanie przy niedoczynności tarczycy u 24-latki

Dzień dobry, mój problem polega na tym,że jakieś 4lata w ciągu pół roku przytyłam25kg,początkowo wiązałam to ze zmianą otoczenia i godzin spożywania posiłków a także mniejszą ich ilością gdyż poszłam na studia, starałam się coś z tym zrobić, od zawsze jem tylko ciemne pieczywo i nie jem słodyczy ani nie słodzę niczego lecz nic sie nie zmieniło.Od roku leczę się na niedoczynność tarczycy ale i to nie przynosi efektów, ciągle tyję mimo że ćwiczę.NIe mam już pojęcia co robić?Proszę o ukierunkowanie

Radziłabym skonsultować leczenie endorkrynologiczne, gdyż jeżeli tarczyca nie jest wyrównana zmiany masy mogą się utrzymywać. Po osiągnięciu prawidłowego poziomu hormonów tarczycy wskazana jest odpowiednia dieta, która pomoże zrzucić zbędne kilogramy jedocześnie zwiększając podstawową przemianę materii i przywracając metabolizm do stanu sprzed choroby. Dobranie takiej diety wymaga jednak stałej współpracy z pacjentem i szczegółowego wywiadu polecam więc kontakt osobisty ze specjalistą, który na pewno będzie bardziej owocny niż porada internetowa.

Witam Panią,

najlepiej skontaktować się z dietetykiem, który ułoży indywidualną dietę. Nie powinna bowiem Pani spożywac niektórych produktów. dieta powinna byc równiez zbilansowana i dostosowana do Pani dziennego zapotrzebowania energetycznego.
Zachecam też do przeczytania artykułu:
https://portal.abczdrowie.pl/jak-schudnac-przy-niedoczynnosci-tarczycy

W razie dodatkowych pytań lub chęci ułożenia indywidualnej diety zapraszam na konsultację lub zachęcam do kontaktu:
tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk

Witam, proponuję zacząć od analizy Pani dotychczasowej diety, niewykluczone, że bilans energetyczny, pomimo podjętego wysiłku fizycznego, jest dodatni, co uniemożliwia redukcję masy ciała. proponuje ponadto omówić tę kwestie z endokrynologiem, by wykluczyć ewentualne patologie w tym zakresie.
Pozdrawiam
www.dietoterapia.waw.pl

Warto skontrolować dotychczasowy sposób odżywiania u dietetyka, możne jest jakiś mały błąd, ale znaczący jak wyskoki poziom insuliny, poprzez nieodpowiednie spożywanie produktów i nawet ćwicząc nie ma efektu w postaci redukcji kilogramów