Odchudzanie przy PCOS i nadwadze

mam 39 lat zawsze byłam osoba przy kosci ,mając 18 lat wazyłam około 80 kg ,po wyjściu za maz mielismy problemy z zajściem w ciąże ponieważ okazało się ze mam zespól policystycznego jajnika leczyłam się 10 lat hormonalnie po czym okazało sie ze dla nas jest tylko jedyne wyjście to in vitro,po takiej diagnozie zdecydowaliśmy się na ta metode i udało się,ale problem mój jest taki ze po porodzie waga wzrosla do 123kg co robic chce schudnąć ale kazda próba konczy sie kleską co robic

Mgr inĹź. Aleksandra ĹťyĹowska

Witam,
Aby schudnąć, niezbędna jest odpowiednia motywacja i dużo wytrwałości. Jest to długotrwały proces prowadzący do zmiany nawyków żywieniowych, które kształtowane są podczas odchudzania. Żeby proces ten przebiegł prawidłowo, szczególnie przy dużej nadwadze konieczna jest pomoc dietetyka. Na początek proszę zacząć od wprowadzenia zasad zdrowego odżywiania dostępnych na stronie IŻŻ i udać się do specjalisty, który pomoże Pani w walce o wymarzoną sylwetkę.

Pozdrawiam,
Aleksandra Żyłowska

http://www.naturhouse-polska.pl/adresy-centrow-nh/pomorskie/gdynia/centrum-dietetyczne-naturhouse-starowiejska/

Witam Panią,

Niezbędna będzie konsultacja dietetyczna. Nie eksperymentuje Pani na własną rekę ponieważ jeszcze bardziej może Pani pogorszyć soja sytuację z wagą. Dieta a szczególnie dieta przy PCOS powinna być dobrana indywidualnie.
Zachęcam do przeczytania mojego artykułu:
http://dietetycy.org.pl/dieta-przy-pcos/

W razie dodatkowych pytań lub chęci ułożenia indywidualnej diety zachęcam do kontaktu:
tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk