Odchudzanie przy pomocy skakanki

Witam:) mam pytanie czy skaczacz na skakance schudne/ mam 162 wzrostu i waze 54 kg chcialabym te 4kg zrzucic i czy np skaczac 30 min dziennie na skakance moglbym to osiagnac plus dieta(jem do 3 h lekkie posilki ok 1000kcal dziennie i 1,75 l wody dziennie) przede wszystkim nie chce rozbudowac miesni,tylko schudnac czy uda mi sie to ze skakanka?czy moze jest jakis skuteczniejszy sposob?prosze o pomoc :)

Mgr Klaudia Wita Dietetyka

1000kcal to dla Pani zdecydowanie za mało. Pani masa ciała jest prawidłowa dlatego nie powinna Pani stosować diet odchudzających. Powinna Pani zwiększyć podaż energii z dietą do poziomu swojego zapotrzebowania (ok. 2000kcal przy średniej aktywności), wtedy zwiększona aktywność fizyczna pozwoli Pani uzyskać pożądaną sylwetkę.
Pozdrawiam