Odchudzanie przy znacznej nadwadze

Ważę 197kg, odkąd zacząłem się odchudzać 3 miesiące temu zrzuciłem około 20kg. Ograniczyłem swoją dietę do 2000kcal, wykluczyłem chleb oraz słodycze, więcej się ruszam. I tak jak mówiłem - w ciągu 3 miesięcy zrzuciłem około 20kg, ale przez ostatnie 3 tygodnie waga stanęła i nic nie zrzucam mimo diety. Co robić?

Witam! Ubytek masy ciała powinien mieścić się w granicy 0,5-1,0 kg tygodniowo. Dokładne, indywidualne zalecenia żywieniowe mogą być podane po zebraniu wywiadu żywieniowo-chorobowego. Polecam zastosować zasady prawidłowego żywienia i na stałe wprowadzić je do swojego życia. Wskazówki żywieniowe znajdują się na mojej stronie www.diet-coaching.xaa.pl zapraszam do jej odwiedzenia oraz zadawania pytań. Pozdrawiam, Dietetyk Patrycja Sankowska

Witam serdecznie,

20kg przez 3miesiące to szybkie tempo chudnięcia. Proces odchudzania ma to do siebie że nie przebiega cały czas w takim samym tempie. Zatrzymanie i wahania wagi są rzeczą normalną. Proszę być wytrwałym i czekać cierpliwie na dalsze postępy i spadki wagi. W tym czasie nadal utrzymuje Pan zdrowe nawyki żywieniowe a waga ruszy! Być może organizm potrzebuje jeszcze jakiejś zmiany bo,, przyzwyczaił się'' do danej diety. Może wprowadzi Pan więcej warzyw, więcej Pan spaceruje i się rusza. Ciężko udzielić mi rad co do jadłospisu ponieważ nie znam konkretów Pana obecnej diety ale uważam że to tylko chwilowe zatrzymanie wagi.

W razie dodatkowych pytań lub chęci ułożenia indywidualnej diety zapraszam na konsultację lub zachęcam do kontaktu
tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam Mgr Joanna Wasiluk
dietetyk