Zapytaj lekarza

1 , 0 1 9 , 4 3 3

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Odchudzanie u 13-latki przy dużej aktywności i astmie

Witam! Zwracam się do Państwa, gdyź mam potrzebę schudnąć do wagi, która wynosiłaby około 50kg. Obecnie mam165cm wzrostu i ważę 59kg. Mam 13lat. Ogólnie dużo się ruszam, trenuję siatkówkę, choć na treningach trener się złości, gdy się forsuję ćwiczeniami i dopada mnie kaszel, gdyź mam asmę. Jeśli taka informacja ma coś do rzeczy to jestem wegetarianką. Będę bardzo wdzięczna za pomoc!
, 13 LAT ponad rok temu
Roma Wojtewicz Dietetyk, Poznań
74 poziom zaufania

Witam Twoja masa ciała jest w normie. Osiągnięcie masy 50 kg byłoby natomiast równoznaczne z niedowagą. Aktywność fizyczna jest oczywiście jak najbardziej wskazana, jednak nie w takim wymiarze, który może zaszkodzić zdrowiu. W kwestii diety polecam regularne spożywanie posiłków, mniejszych objętościowo, ale częściej. Ważne jest też,aby z uwagi na astmę zwiększyć podaż działających przeciwzapalnie antyoksydantów (bogate są w nie warzywa i owoce) oraz kwasów omega -3 . Ponadto istotne jest ustalenie czy astma ma charakter alergiczny, a jeśli tak, co jest alergenem i z jakimi produktami spożywczymi dany alergen się krzyżuje, aby móc je wykluczyć. Jeśli utrzymasz aktualny tryb życia i będziesz unikać kalorycznych przekąsek, słodyczy i żywności typu fast food, masa ciała pozostanie w normie.

0

Prawidłowa masa ciała przy 165 cm wzrostu powinna wynosić od 53 do 68 kg, zatem obecna waga jest optymalna, a 50 kg wskazywałoby na niedowagę.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy