Odchudzanie u 13-letniego chłopca

Witam, bardzo serdecznie. Mam 13 lat. Jestem chłopcem. Mam 1m i 54cm wzrostu a waże nie całe 52 kilogramy. Uważam że jest to za dużo dlatego chciałbym aby, ktoś pomógł mi doradzić co robić. Co jeść itp. sprawy. Muszę również dodać że chodzę na treningi piłki nożnej 2 razy w tygodniu po 1g i 30min.
13 LAT ponad rok temu

Witam serdecznie, Przede wszystkim - nie masz nadwagi. Twoja masa ciała jest w normie. Jeśli chcesz coś zrobić dla zdrowia - odrzuć słodycze, fastfoody, czipsy, dojadanie między posiłkami. Zwiększ natomiast spożycie warzyw i owoców, a także produktów mlecznych (chudych lub półtłustych). Nie pij dosładzanych soków owocowych, nie pij napojów gazowanych. Nie spożywaj również nadmiernych ilości tłustych potraw i przygotowywanych poprzez smażenie. To wystarczy. Pamiętaj, że jesteś piłkarzem i potrzebujesz energii! :)