Odchudzanie u 14-latki

Mam 14 lat 169 cm wzrostu i waze 76 kg. Wiele razy chodzilam do dietetyczki ale schudlam tylko 8 kg w rok. Musze jeszcze 10 kg zrzucic tylko jak?? Juz nic nie pomaga
14 LAT ponad rok temu

Ciężko powiedzieć z tego opisu jaka jest przyczyna braku spadku masy ciała. Często jednak bywa, że organizm po prostu przyzwyczaja się do określonej ilości kalorii i "nie chce" już chudnąć. Wówczas w diecie trzeba zastosować pewne metody który znowu pobudzą organizm do działania. Zwykle w takich przypadkach stosuje się delikatne diety oczyszczające organizm i przyspieszające przemianę materii, które maja na celu przywrócenie prawidłowych procesów trawienia i wchłaniania produktów. Dieta przede wszytskim musi być bardzo dobrze dobrana pod względem wszystkich skłądników odżywczych nie tylko kalorii.