Odchudzanie u 14-latki a artroskopia

Chciałabym schudnąć! Hej mam 14 lat 161 cm wzrostu i ważę 72 kg. Ja nie jem dużo przeważnie nie jem śniadania a na obiad to co ugotuje mama ns kolację jem bułki z sałatą,ogórkiem i pomidorem. Ja muszę schudnąć przynajmniej 10 kg. Choruję na kolana i muszę mieć artroskopię. Proszę o pomoc
14 LAT ponad rok temu

Roma Wojtewicz Dietetyka, Poznań

Witam
Zdrowe odżywianie, które wspomaga utrzymanie prawidłowej masy ciała nie opiera się wbrew pozorom na spożywaniu małych ilości pokarmów, ale na wyborze tych najbardziej wartościowych.
Wskazane jest więc codzienne spożycie chudych gatunków mięsa i ryb, produktów mlecznych, pełnoziarnistych produktów zbożowych, warzyw i owoców. Jednocześnie zaleca się unikanie słodyczy i kalorycznych przekąsek oraz żywności typu fast food.
Spożywanie 3 posiłków dziennie to za mało,aby wpłynąć na regulację metabolizmu - wskazane byłoby 5 mniejszych objętościowo. W ten sposób unika się nagromadzenia tkanki tłuszczowej.