Odchudzanie u 14-latki a odpowiednia dieta

Cześć !! Mam 14 lat 171 cm wzrostu i ważę 79 kg . Chciałbym schudnąć do 60 kg lecz słyszałem że w moim wieku może mi to tylko zaszkodzić , albo że z tego wyrosnę .Staram się jeść 4 posiłki dziennie , zdarza mi się podjadać .Ćwiczę tylko na wf-ie w szkole 4 razy w tygodniu . Moja mama jest negatywnie nastawiona do dietetyków , mówi ,że schudnę ale jak odstawie dietę i zacznę jeść normalnie to powrócę do swej wagi. Proszę o jakąś dietę przystosowaną do mojego stylu życia . Dziękuję !!

Witam, jesteś w okresie wzrostu i Twój organizm potrzebuje wielu cennych składników do swojego rozwoju. Nieumiejętnie dobrana dieta może spowodować niedobory tych elementów, a z czasem kłopoty zdrowotne. Najlepszym rozwiązaniem jest wizyta u dietetyka który dopasuje jadłospis do Twoich parametrów, wieku, aktywności fizycznej, upodobań kulinarnych i możliwości finansowych. Po zakończeniu diety redukcyjnej konieczne jest przejście okresu tzw. stabilizacji kiedy to stopniowo przyzwyczajamy nasz organizm do większej podaży energii. Tak aby cały proces przebiegał prawidłowo konieczna jest kontrola ze strony specjalisty. Spróbuj przekonać mamę że dobrze wybrany specjalista przejdzie z Wami ten proces od początku do końca i nie zostawi w sytuacji zakończenia diety. Należy tylko jasno określić w gabinecie swoje oczekiwania.

Witam, proszę dalej robić swoje tylko wyelimonować z diety wszystkie słodkie napoje i podjadanie oraz w dni nietreningowe chodzić na godzinne spacery. Powinno być ok :)