Odchudzanie u 15-latka i płaski brzuch

Witam, mam 15 lat, mierzę około ~180 cm i ważę około 70kg, chciałbym schudnąć, bo lekkie sadełko mam, lekkie, ale jest! Chciałbym mieć płaski brzuch. Więc wychodzę tutaj z pytaniem, co jeść, jakie ćwiczenia robić w domu? Z aktywnością fizyczną to nie ma problemu, ponieważ codziennie trenuję na wf(chodzę do klasy sportowej - piłka nożna), + 3 razy w tygodniu + mecz w klubie. Aktualnie w domu robię z 15 pompek dziennie, oraz zacząłem 6 weidera, ale zaprzestałem, bo już na 25 dniu nie wytrzymuję.

Witaj,
Przede wszystkim wyeliminuj z diet błęd dietetczne, w tm celu pomoże Ci ten artykuł http://portal.abczdrowie.pl/najczestsze-bledy-zywieniowe. Zacznij jeść posiłki regularnie - co 3-4 godziny, ale o małej objętości. Posiłkiem już jest jabłko/ banan/ 2 krązki pieczywa ryżowego z 1 łyżeczką dżemu,/
Jeżeli chodzi o ćwiczenia to tajlepiej sprawdzą śię ćwiczenia aerobowe - bieganie, szybki marsz, jazda na rowerze, pływanie - najlepiej co dziennie przez 45 minut. Dodatkowo możesz wykonywać ćwiczenia zalecane i opisane w tym artykule http://portal.abczdrowie.pl/cwiczenia-modelujace-sylwetke. Pozdrawiam, Aneta Kościołek

Witam serdecznie, proszę przedewszystkim jeść regulanir 5 posiłków. A co do Pana masy ciała to jest ona jak najbardziej w normie :)

Jeśli zależy Ci na spaleniu tkanki tłuszczowej (również tej z okolic brzucha), najważniejsze co musisz wiedzieć to fakt, że nie ujrzysz efektów 6 Weidera ani innych ćwiczeń, jeśli nie zadbasz o odżywianie. Cóż bowiem z kaloryfera na brzuchu, jeśli przykrywa go tłuszcz. Nie da się też spalić tkanki tłuszczowej miejscowo - należy zadbać o cały organizm.
Możesz zastosować kilka zasad:
- jedz regularne posiłki przez cały dzień co ok. 3 godziny (śniadanie najpóźniej 1 godzinę od wstania z łóżka, kolacja najpóźniej 2-3 godziny przed snem)
- jedz węglowodany złożone (pieczywo pełnoziarniste, brązowy ryż, makaron, strączkowe...)
- jedz wartościowe produkty nabiałowe (unikaj produktów light, dobry nabiał ma ważną cechę: do 6g węglowodanów/100g produktu)
- wypij 2 litry wody dziennie oraz dodatkowo minimum 0,5l na każdą godzinę treningu
- unikaj produktów zawierających białą mąkę i cukier
- odstaw wszystkie napoje słodzone (napoje gazowane smakowe, soki owocowe z kartonu, herbaty mrożone itp.)
- przed treningiem (ok. 1,5g) zjedz posiłek złożony z węglowodanów złożonych i niewielkiej ilości białka
- po treningu zjedz posiłek złożony z białka (mięso, ryba, nabiał) i niewielkiej ilości węglowodanów (najlepiej zjedz warzywa)
- po 15 nie jedz pieczywa i owoców
- unikaj przejadania się, szczególnie wieczorem
- unikaj fast-foodów typu: hamburgery, zapiekanki z serem, frytki, kebaby, chipsy...
Powyższe zasady powinny pomóc Ci osiągnąć Twój cel w ciągu kilku tygodni!
Powodzenia!