Błędy w dietach odchudzających

witam, na pewneo przy tachykardii wazne jest aby zredukowac wage wiec tzreba sie zajac zmiana racji zywieniowych, jesc 4-5 posilków dziennie, wybierac tylko pełnoziarniste chleby, kasze, ryze, makarony, nie ejsc tłustego miesa i chudey ryby 5-6 jajek na dzine, 3 łyzki tłuszczu w sumie w ciagu dnia uzywanego do chleba, sałatek i do lekkiego podsmazania miesa czy ryb, nie jesc ziemniaków, cukrów nie pic słodkich napoi pic 1,5 litra wody najpozniej pierwszy posiłek 2h po wstaniu i tyle samo po ostatnim posiłku musi minac do snu, pzrerwy co 3-4 godziny, owoce 300g maksymalnei na dzien, nie suszone i nie soki owocowe, warzyw min. 0,5kg, pozdarwiam

0

Witam. Zacznę od tego, że Pani BMI znacznie przekracza normę informując, że jest już to otyłość I stopnia. Dlatego też przy tak wysokiej tkance tłuszczowej pojawiły się problemy z chodzeniem, kręgosłupem czy sercem. Powinna Pani zacząć się prawidłowo odżywiać. Racjonalne odżywienie jest warunkiem utrzymania dobrego stanu zdrowia w każdym okresie życia. Wpływa na prawidłowy rozwój fizyczny i psychiczny człowieka, w okresie choroby zwiększa odporność organizmu i wpływa na normalizację zachwianych procesów metabolicznych.

Aby zacząć zdrowo się odżywiać powinna Pani: spożywać produkty z różnych grup żywności (dbać o urozmaicenie posiłków). W jadłospisie uwzględnić należy produkty tj. produkty zbożowe, warzywa, owoce, mleko i jego przetwory oraz produkty dostarczające pełnowartościowego białka. Trzeba ograniczyć spożycie tłuszczów zarówno widocznych (masło, olej itp.) oraz niewidocznych (zawartych np. w ciastach, batonikach, tłustych gatunkach mięs itp.) Zrezygnować ze spożywania dań typu fast food i słodyczy oraz słodzenia napojów. Unikać potraw smażonych lub pieczonych tradycyjnie ze względu na wysoką zawartość tłuszczów stosowanych do ich przygotowania. Zaleca się pieczenie w folii aluminiowej, rękawie, na grillu, gotowanie, gotowanie na parze, duszenie bez wcześniejszego obsmażania. Produkty zbożowe powinny stanowić podstawowe źródło energii w diecie człowieka gdyż dostarczają węglowodanów złożonych, błonnika pokarmowego oraz białka roślinnego. Ważne jest ograniczenie spożycia soli, które nie powinno przekraczać dziennie 5 - 6g (1 płaska łyżeczka do herbaty). Sól można śmiało zastąpić przyprawami np. ziołami prowansalskimi, bazylią, oregano czy tymiankiem. Konieczna jest regularność posiłków - należy jeść 5 razy dziennie, co 3-4 godziny, aby nie dopuszczać do napadów głodu. Kolację jemy 2 godziny przed snem. Posiłki powinny być planowane tak aby były wartościowe i dostarczały organizmowi wszystkich składników odżywczych, wówczas będzie również prawidłowa przemiana materii.Trzeba pamiętać aby pić wystarczającą ilość wody. Woda dostarczana jest organizmowi w postaci napojów oraz razem ze spożywanymi produktami i potrawami. Organizm nie może magazynować większej ilości wody i niedostateczna podaż płynów szybko może doprowadzić do odwodnienia, dlatego też należy pić często, w umiarkowanych ilościach. Zalecane jest wypijać co najmniej 2 l wody dziennie. Ważne jest nabycie odpowiednich nawyków, dzięki którym zdrowe żywienie wcale nie będzie trudne a jednocześnie pozwoli na pozbycie się zbędnych kilogramów.Proponowałabym konsultację z dietetykiem który ułoży Pani jadłospis i pomoże pozbyć się zbędnych kilogramów. Proszę pamiętać, że prawidłowa utrata wagi to od 0,5 do 1 kg tygodniowo aby nie było efektu jo-jo.Pozdrawiam i trzymam kciuki!

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty