Odchudzanie u 21-latki z MIZS i chorobą Scheuermanna

Witam ! Mam 21 lat , przy wzroście 1,71 ważę 85 kilo i bardzo chce schudnąć. Od tygodnia ćwiczę w domu, a od wczoraj zaczęłam chodzić na siłownię. Niestety nie jestem w stanie zbytnio się nadwyrężać, ponieważ choruje na MIZS i chorobę Scheuermanna. Chciałabym również zastosować jakąś dietę, która pozwoli mi przywrócić optymalną wagę i lepsze samopoczucie. Bardzo proszę o pomoc. Pozdrawiam Dagmara :)

Witam
ustalenie zaleceń dietetycznych warto poprzedzić serią pytań, zwłaszcza gdy chodzi o towarzyszące schorzenia. Można także, co sugeruję, skorzystać z badań diagnostycznych na temat odżywienia organizmu na poziomie komórkowym, czyli na poziomie przyczyn. Jedno z takich badań jest opisane tutaj:
http://www.arkadia-klinika.pl/index.php/analiza-pierwiastkowa-wlosow Najlepiej spotkać się z dietetykiem osobiście, ale można także zrobić badanie wysyłając próbkę pocztą i w kontakcie telefonicznym lub na skypa. Pracujemy w ten sposób z powodzeniem od kilkunastu lat. zapraszamy Panią serdecznie.

Witam.Proponowałbym udać się do dietetyka który na podstawie analizy składu ciała,wywiadu ułoży indywidualny jadłospis. Pozdrawiam

Witam Panią,

Duży plus za to że wprowadziła Pani ćwiczenia, ponieważ stanowią one 30% sukcesu w walce o wymarzoną sylwetkę. Nawet niewielka aktywność fizyczna ta w miarę Pani możliwości przyspieszy proces redukcji wagi. Pozostałe 70%sukcesu to odpowiednia dieta. W tym momencie posiadam jednak zbyt mało informacji na Pani temat, aby ułożyć konkretny jadłospis. W tym celu musiałabym przeprowadzić wywiad żywieniowy i zdrowotny. Jest to możliwe podczas osobistej konsultacji dietetycznej lub drogą mailową. Jeżeli byłaby Pani zainteresowana zachęcam do kontaktu. Z pewnością jednak powinna Pani zadbać o regularność posiłków (5 posiłków dziennie w odstępach ok. 3h), bez dodatkowego dojadania pomiędzy wyznaczonymi godzinami.
Dzień należy zaczynać od pełnowartościowego śniadania. W ten sposób od rana pobudzamy swój organizm do działania, przyspieszamy przemianę materii i każdy kolejny posiłek będzie lepiej trawiony. Ostatni posiłek należy spożywać ok. 3h przed snem. Powinna Pani również pić od 1,5 do 2 litrów wody dziennie, najlepiej pomiędzy posiłkami, aby zapewnić wystarczającą ilość płynów w organizmie.
Proszę zadbać o zdrową i odpowiednio zbilansowaną dietę, która dostarczy wszystkich składników odżywczych w odpowiednich proporcjach. Dieta powinna być dobrana indywidualnie i uwzględniać Pani dzienne zapotrzebowanie energetyczne. Jeżeli miałaby Pani problem z ustaleniem prawidłowego jadłospisu zachęcam do kontaktu:

tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk