Odchudzanie u 23-latki

Witam, mam 23 lata, 165cm wzrostu i 67kg. Chciałabym schudnąć ok. 7kg. Mimo diety ok 1200kcal nie mogę schudnąć. Czy możliwe jest że przyjmuję za mało kalorii?? Staram się codziennie, ewentualnie 4-5 razy w tygodniu: 20 minut kręcić hula hopem ok 40 minut ćwiczeń np z Mel B Proszę o pomoc

Mgr Estera Durbacz Dietetyk, Bytom

Witam,
biorąc pod uwagę Pani masę ciała, wzrost, wiek oraz aktywność fizyczną można stwierdzić, że Pani zapotrzebowanie kaloryczne, czyli całkowita przemiana materii waha się na poziomie 2500kcal. W tym przypadku zastosowanie diety 1200kcal nie jest wskazane, gdyż taka dieta może zaniżać metabolizm. Niestety w przypadku, gdy organizm otrzymuje zbyt mało kalorii oraz składników odżywczych nie spala tkanki tłuszczowej, ponieważ czuje się "zagrożony". Poza tym nasuwa się pytanie, czy dieta, którą Pani stosuje jest dobrze zbilansowana? Jeżeli brakuje w niej witamin i składników mineralnych, a proporcje białek, tłuszczów i węglowodanów nie są odpowiednie to dieta nie będzie skuteczna.
Gdyby zastosowała Pani dopasowaną dla siebie dietę, która pokrywałaby Pani zapotrzebowanie na wszystkie składniki to przy regularnej aktywności fizycznej, o której Pani wspomniała oraz przy dobrym stanie zdrowia zredukowanie 7kg tkanki tłuszczowej powinno udać się w okresie 2-3 miesięcy.
W związku z tym zalecałabym wizytę u dietetyka, który ułoży indywidualnie dopasowaną dla Pani dietę i udzieli odpowiedniej pomocy.
Zapraszam na stronę www.dobrydietetyk.pl.
Tam znajdzie Pani wiele wskazówek odnośnie odchudzania oraz listę placówek dostępnych w Pani regionie.
Pozdrawiam,
Estera Durbacz
Poradnia Dobry Dietetyk

Witam, dieta 1200 kcal pokrywa podstawową przemianę materii i w praktyce powinna powodować stopniowy spadek masy ciała o 0,5-1 kg. Oczywiście wszystko zależy od tego jak jest złożona (proporcje białek, tłuszczów, węglowodanów) oraz od regularności i ilości płynów.

Wszystko zależy co Pani je, z czego są te kalorie i czy regularnie je Pani dostarcza. Ale i tak jest ich moim zdaniem za mało. Najlepiej jak Pani opisze swój jeden dzień z godzinami co Pani jadła, wtedy pomożemy co trzeba zmienić. Może ruchu jest za mało, albo mało intensywnie. Pozdrawiam