Odchudzanie u 27-latka

witam mam 27 lat i warzyłem 105 kg zacząłem sie odchudzać i odrzuciłem napoje słodycze tłuste jedzenie i jem chlebek razowy z szynką 3 kromki 5 razy jem dziennie na kolacje warzywa i od tygodnia moje odchudzanie nie daje żadnego efektu a wcześniej ładnie szło czy coś źle robię

Witam serdecznie, Trudno ocenić Pana kaloryczność diety po kilku słowach wstępu. To co mogę doradzić to odchudzanie powinien Pan zacząć od oceny swojego dziennego zapotrzebowania na kalorie, białka, tłuszcze i węglowodany. Świetnie, że odrzucił Pan napoje, słodycze, tłuste jedzenie, a zaczął wybierać produkty pełnoziarniste. Oprócz pieczywa razowego polecam zamienić np. makarony pszenne na razowe, a ziemniaki na kaszę lub ryż. I niestety jak przy każdej diecie, oprócz jakości - ogromne znaczenie ma także ilość spożywanego pokarmu. Można jeść dietetycznie, ale nie zawsze idzie to w parze z odchudzaniem. Pozdrawiam serdecznie i życzę samych sukcesów na diecie:)

Witam! Specjalista powinien przeprowadzić z Panem wywiad żywieniowy oraz wykonać potrzebne pomiary ciała. Wtedy będzie można ustalić indywidualny plan żywienia. Wskazówki żywieniowe znajdują się na mojej stronie www.diet-coaching.xaa.pl zapraszam do jej odwiedzenia
Pozdrawiam, Dietetyk Patrycja Sankowska

Agata Zmorkowska Dietetyk, Poznań

Witam, najlepiej opierać się i postępować zgodnie z zaleceniami i dietą ustaloną i dobraną indywidualnie przez dietetyka. Moment zatrzymania wagi jest naturalnym etapem w kuracji odchudzającej. Jest on nieuchronny, bo pojawia się u każdej osoby walczącej z nadmiernymi kilogramami, oraz przejściowy, bo zazwyczaj nie trwa dłużej niż 3-4 tygodnie (oczywiście o ile nie zaczniemy popełniać błędów dietetycznych, które go przedłużą).
Czas, na jaki waga się zatrzyma, jest uzależniony od kilku czynników. Przede wszystkim od naszych doświadczeń z odchudzaniem. To ile razy i z jaką intensywnością byliśmy na diecie nie pozostanie bez wpływu na kolejne próby. Drugim ważnym czynnikiem jest systematyczność w przestrzeganiu pewnych zasad. W momencie, gdy waga stanie, spada nasza motywacja. Trzeba po prostu przetrwać ten moment.
Pozdrawiam, Agata Zmorkowska