Odchudzanie u 30-latki po urodzeniu dziecka

Witaj mam 30 lat wzrost 155 cm waga 64 kg .Niedawno urodziłam dziecko karmie jeszcze piersią. Zaczęłam uczęszczać na aerobik 2 razy w tygodniu ile czasu mi zajmie schudniecie 14 kg i jak powinnam się odżywiać by dostarczyć wszystkie składniki odżywcze dziecku.

Szanowna Pani,
w pierwszej kolejności gratuluję pojawienia się na świecie maleństwa a także podjęcia rozważnej decyzji o wprowadzeniu aktywności fizycznej. Mam nadzieje, że wybrała Pani formę atrakcyjną dla Pani i zamierza pozostać z nią na długo :)
W kwestii żywienia, proszę pamiętać, że Pani zapotrzebowanie z tytułu karmienia piersią jest zdecydowanie większe, wynosi w chwili obecne szacunkowo nawet do ok. 2300 kcal przy umiarkowanej aktywności ruchowej. Chęć schudnięcia proponowałabym rozłożyć na jakieś 7 m-cy, gubiąc średnio 2 kg w każdym z nich. Można to uzyskać stosując na co dzień żywienie na poziomie ok 1800 kcal. Takie tempo nie powinno powodować deficytów odżywczych u Pani i nie obniżać jakości odżywczej pokarmu. Rzeczoną ilość warto rozłożyć na 5 (względnie 6 posiłków) w odstępach 3-4 godzin (pierwsze śniadanie w ciągu godz. po przebudzeniu, ostatni na 2-3 godz. przed snem). Proszę pamiętać o zjadaniu posiłku po ćwiczeniach (nawet, gdyby miał wystąpić późno) i wypijaniu ok 1,5 l wody w dni wolne od ćwiczeń (do 2l w dni z aerobikiem).
Życzę powodzenia! Justyna Siwiela