Odchudzanie u 30-letniej osoby z 179 cm wzrostu

Mam 179 cm, ważę 80-82 kg ta waga ciągle się wacha. Dotąd byłem zastany, praca siedząca. Lubię zjeść ale bez przesady. Od miesiąca staram się nie podjadać, wyeliminowałem praktycznie czipsy i paluszki, czasem zjem słodycz ale sporadycznie. Lubię niestety Pepsi ale też jakoś bardzo jej nie nadużywam. Od 2 tygodni jeźdźe na rowerze ok 10 km dziennie. Waga prawie ani drgnie. Co jest nie tak ? Co powinienem zrobić ?

Witam serdecznie
Pana BMI WYNOSI PONAD 25 jest to już obszar nadwagi. Musi Pan przede wszystkim mieć dobrze zbilansowaną dietę indywidualnie dostosowaną do Pana. Poza tym trzeba zrobić podstawowe badania krwi i moczu by sprawdzić ogólny stan zdrowia który może być powodem utrudnień w odchudzaniu. 5 posiłków dziennie to podstawa, poza tym jeśli Pan rozpoczął trening waga początkowo może skoczyć w górę jest to spowodowane przyrostem masy mięśniowej - ale to chwilowe.
Dobra dieta która nie jest karą tylko przyjemnością da efekty - chętnie pomogę kontakt 501721253
Pozdrawiam
dr Kasia Karpińska