Odchudzanie u 58-latki

Mam wzrost 164kg a waze juz 86kg stosowalam rozne diety przez moze 15lat oto efekty sa chce bardzo schudnac bo zaczynaja bolec mnie juz kolana z rozm 42 nosze 46-48 . robilam wyniki sa dobre jestem zawzieta jezeli bedzie dieta skuteczna to zastosuje ja, mysle o diecie 1200kcal lub 3dcili. ogolnie to lubie czasami podjadac a przy tym mam zla przemiane materii. Bardzo prosze o pomoc mam 58l. klara

Dzień dobry,

Stosując w przeszłości nieodpowiednie diety, które kończyły się efektem jojo obniżyły drastycznie przemianę materii.
Przede wszystkim powinna skonsultować się Pani osobiście z dietetykiem aby poszukał błędy żywieniowe - podstawa oraz wprowadził czynniki, które przyspieszą metabolizm.
Do czasu ustalenia wizyty powinna Pani spożywać około 1200 kcal, jeść regularnie posiłki, pić zieloną herbatę i wodę z jodem (np. Ustronianka z jodem).
Koniecznie musi Pani zwiększyć aktywność fizyczną - 2-3 razy w tygodniu - basen, fitness, marsze z kijkami.

Prawdopodobnie Pani organizm po wielu różnych dietach zaczyna sie już bronic kiedy próbuje Pani po raz kolejny ograniczyc ilośc spożywanej energii. Nie może Pani stosowac kolejnych restrykcyjnych, trzeba unormowac Pani metabolizm i uregulowac sposób odżywiania, żeby efekty były trwałe. Myśle, że powinna sie Pani skonsultowac ze spcjalistą, który przeprowadzi dokładny wywiad, oceni Pani sposób odzywiania i przygotuje odpowiednią dla Pani diete.

Pani Klaro
Na początek zawsze stawiam na dokładną analizie codziennego jadłospisu. Czasami wystarczy wyeliminować z diety nadmiar majonezu, śmietany czy cukru do herbaty, zamienić owocowe jogurty na naturalne, a okazuje się, że odchudzanie wcale nie jest takie trudne. Zgadzam się z wcześniejszymi wypowiedziami. Proszę udać się do dietetyka, który pomoże ułożyć prawidłowy jadłospis, obniży ilość spożywanego tłuszczu i cukrów prostych. Kaloria kalorii nie równa, a 1200 kcal można uzyskać jedząc same słodycze.
pozdrawiam
Katarzyna Kurcewicz

Witam!
Pani BMI wynosi teraz 32. Diagnoza – otyłość! Aby osiągnąć prawidłową masę ciała powinna Pani schudnąć minimum 20 kg. To nie lada wyzwanie, które musi być rozłożone w czasie (około pół roku) i wymaga konsekwencji. Sądzę, że odpowiednio zbilansowana dieta 1200 kcal będzie odpowiednia, pod koniec trwania diety należy stopniowo zwiększać kaloryczność. Wszelkie diety cud i inne podczas których chudnie się więcej niż 1 kg na tydzień radzę sobie darować - efekt jojo murowany.
Przede wszystkim zalecam codzienną aktywność fizyczną np. szybkie spacery (a jeszcze lepiej nordic walking) i basen. Należy dobrać aktywność, którą Pani lubi i stopniowo zwiększać intensywność ćwiczeń. Ważna jest przede wszystkim regularność (4-5 razy w tygodniu) i czas trwania treningu (minimum 30 minut).
Poniżej moje rady dotyczące diety:
Posiłki
5 posiłków dziennie – 3 większe – śniadanie obiad i kolacja oraz 2 mniejsze – drugie śniadanie i podwieczorek.
Kolację należy spożywać 2-3 godziny przed pójściem spać. Posiłki należy spożywać regularnie, a przerwy pomiędzy posiłkami powinny wynosić 3 do 4 godzin.
W każdym większym posiłku znalazły się przetwory zbożowe (przynajmniej raz dziennie pełnoziarniste), warzywa lub owoce oraz źródło białka (czyli mięso, ryby, nabiał, jaja, ziarna strączkowe).
Na drugie śniadanie i podwieczorek świetnie nadają się owoce, mała kanapka, jogurt z owocami (ale nie słodzony), a także świeże warzywa pokrojone w słupki lub warzywa gotowane na parze.
Należy wypijać codziennie ok. 1,5 l niegazowanej wody mineralnej.
Produkty niewskazane:
cukier (także słodzenie kawy i herbaty) i słodycze
czerwone mięso (max. 1-2 razy w tygodniu)
tłuste wędliny
masło i serki kanapkowe zawierające znaczną ilość tłuszczu
alkohol (szczególnie piwo)
słodzone napoje gazowane i niegazowane
Zalecam wprowadzić do codziennego menu:
pełnoziarniste przetwory zbożowe
warzywa i owoce
oleje roślinne dobrej jakości
przetwory mleczne o obniżonej zawartości tłuszczu (ale nie 0%)
chude mięso i ryby
orzechy, nasiona (w niewielkiej ilości)
wodę mineralną
Życzę powodzenia :)

W każdym wieku można schudnąć. Jeśli próbowała Pani już wielu diet i nie przyniosły one pożądanych skutków, to może warto udać się do specjalisty (dietetyka)? Ale proszę poszukać takiego, który ułoży indywidualny jadłospis (nie szablon wydarty z zeszytu), który będzie dopasowany do Pani stylu życia, planu dnia, preferencji smakowych bo tylko taki ma sukces, jeśli go Pani zaakceptuje - to będzie do stosować, a to jest sukces diety. Jeśli jest Pani zdeterminowana, to na pewno się uda, a nagrodą będzie Pani zdrowie!

Witam, odchudzanie w każdym wieku jest wyzwaniem dla organizmu, ale zwłaszcza w sytuacji, gdy przemian materii jest obniżona niefizjologicznymi dietami. Jest to niewątpliwie trudniejsze i wymaga większej determinacji.Potrzeba Pani motywacji do tego, by podjadanie przestało być Pani towarzyszem i zacząć współpracę z dietetykiem, który będzie pilnował Pani postępów i rozliczał z ich braku.To najlepsza motywacja :) Serdecznie pozdrawiam