Odchudzanie ud u nastolatki

mam 15 lat i jestem wzrostu 164 , ważę 55 kg , mam dość duże uda czy w moim wieku warto już się odchudzac . i co najlepiej mi pomoże schudnąć w udach?
15 LAT ponad rok temu

Roma Wojtewicz Dietetyka, Poznań

Witam Organizm w tym wieku znajduje się jeszcze w fazie dojrzewania, dlatego też masa ciała i wzrost z pewnością ulegną zmianie. Niewskazane jest odchudzanie się w tym wieku poprzez stosowanie diet o obniżonej energetyczności, gdyż może to prowadzić do niedoborów składników odżywczych i poważnych konsekwencji zdrowotnych.Ponadto podane parametry wskazują, że masa ciała jest w normie, dlatego tym bardziej nie zalecam odchudzania. Warto natomiast prowadzić zdrowy tryb życia, regularnie spożywając posiłki (5 dziennie), unikając słodyczy i kalorycznych przekąsek typu chipsy,dań smażonych i tłustych potraw,a zwiększając spożycie warzyw i owoców, pełnoziarnistych produktów zbożowych, produktów mlecznych, chudego mięsa i ryb. W kwestii modelowania partii ud, polecam codzienną aktywność fizyczną, w tym w szczególności ćwiczenia skupione na pracy tej części ciała: http://portal.abczdrowie.pl/cwiczenia-na-uda-i-posladki