Zapytaj lekarza

1 , 0 1 2 , 2 4 5

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Odchudzanie w miesiąc

Witam! Chciałam się zapytać Pani czy schudnę w miesiąc? Jeśli tak to ile, jeśli codziennie wchodzę na książki i schodzę tzw. step. całą godzinę. Do tego robię 4 ćwiczenia, 2 na brzuch i 2 na nogi/uda. Robię to już tydzień i 2 dni i jakoś nie widzę efektów. Mam 173cm wzrostu a warzę 74 :( Chcę schudnąć do studniówki, oprócz tego chciałam się spytać co zrobić z rękoma. Mam pełno tłuszczu na nich, są takie chłopięce, jak ich się pozbyć?

KOBIETA, 19 LAT ponad rok temu

Dieta odchudzająca dla cukrzyka

Czy osoba cierpiąca na cukrzycę może być na diecie odchudzającej? Dowiedz się tego z naszego filmiku. Zapoznaj się z wypowiedzią eksperta - diabetologa prof. Władysława Kornafela.

Witaj! Same ćwiczenia nie pomogą w utracie wagi. Ważna jest dieta, która powinna dostarczać około 1500 kcal. Poniżej tej wartości organizm zacznie buntować się przed utratą energii i w efekcie zaczniesz tyć - efekt jojo. Jeżeli chodzi o ćwiczenia to przyspieszają one metabolizm, pomagają kształtować sylwetkę, zapobiegają zwisom skóry, co najważniejsze pomagają spalić kalorie. Wykonując ćwiczenia, które opisuje tracisz około 500kcal. Jednocześnie nic nie wspominasz o ilości spożywanego posiłku w ciągu dnia. Wprowadź w życie zasady odchudzania, które zamieszczone są w tym artykule: http://portal.abczdrowie.pl/zasady-zdrowego-odchudzania. Oczywiście z ćwiczeń nie rezygnuj, wprowadź odpowiednią dietę i w ciągu 3 miesięcy na "luzie" powinnaś spalić około 5kg. Serdecznie pozdrawiam, mgr Aneta Kościołek

Dietetyk, biotechnolog, specjalista ds. zdrowia publicznego. Doktorantka Śląskiego Uniwersytetu Medycznego.
umów wizytę 0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety