Odchudzanie w okresie dojrzewania

Cześć! Mam 14 lat i chcę schudnąć z nóg i boczków, bo mój tłuszcz odkłada się na bokach brzucha i w nogach. Mam 163 cm wzrostu i ważę 64 kg. Brzuszek mam szczupły, pupa też może być, ale nogi i boki brzucha to szkoda gadać. Pomocy.

Witaj! Masz dopiero 14 lat, jesteś w okresie dojrzewania i Twój organizm się zmienia. Burza hormonalna zwiększa apetyt, więcej jesz i w efekcie tkanka tłuszczowa zaczyna się odkładać w okolicy talii. Powinnaś schudnąć około 10kg, przy czym nie możesz stosować żadnych drastycznych diet (typu Dukan, Kopenhaska, Kwaśniewski), gdyż tylko wystąpi efekt jojo, a ponadto zaburzy proces dojrzewania. W ciągu dnia starają się jeść około 1800kcal - nie mniej. Bardzo ważne w procesie odchudzania jest regularne przyjmowanie posiłków około 5 na dzień co 3-4 godziny. Zastosuj się do wskazówek zawartych w http://portal.abczdrowie.pl/zasady-zdrowego-odchudzania. Ponadto w ciągu dnia wypijaj 2 filiżanki zielonej herbaty, oraz 350 ml herbaty pu erh przed snem. Dobrze jest też pić wodę z jodem (Ustronianka z jodem), która tak jak herbata zielona i pu-erh pomaga spalić tkankę tłuszczową. W procesie odchudzania bardzo ważne są ćwiczenia fizyczne, ponieważ kształtują sylwetkę, pomagają spalić tkankę tłuszczową. Jeździj na rowerze, chodź na basen, biegaj itp. Bez odpowiednich ćwiczeń Twoja skóra stanie się obwisła oraz mogą pojawić się rozstępy i cellulit. Te defekty kosmetyczne są ciężkie do usunięcia. Pozdrawiam, mgr Aneta Kościołek, dietetyk