Zapytaj lekarza

1 , 0 2 2 , 3 0 5

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Odchudzanie z brzucha a zmiana stylu życia

Witam ;) Mam 16 lat, około 183cm wzrostu i ważę 80kg. Zauważyłem że przez około rok czasu, w ogóle nie urosłem.Oznacza to że nie urosnę już w ogóle? Mam duży brzuch, którego się wstydzę. Od 2 lat, odżywiałem się bardzo nieregularnie, nie wysypiałem się, odczuwałem często stres, byłem mało aktywny fizycznie, więc brzuch mi urósł. Jeśli zacznę jeść 5 razy dziennie np. o godzinie 7,10,13,16,19 i wieczorami będę intensywnie biegał po kilka km, jest szansa że po roku będę widział znaczące efekty?
MĘŻCZYZNA, 16 LAT ponad rok temu

Dieta 1000 kalorii

Lek. Paweł Baljon
77 poziom zaufania

Witam serdecznie. Według danych twoje BMI wynosi 23.89 kg/m2 czyli jest to waga prawidłowa. Z pewnością zracjonalizowanie posiłków, ich regularność i odpowiednie zbilansowanie połączone z aktywnością fizyczną przyniesie oczekiwany skutek. Możliwe efekty przy założeniu sumienności w działaniu mogą pojawić się znacznie wcześniej niż po roku.

lekarz w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Kielcach.
0

Witam, jesteś w wieku dojrzewania i zarówno Twój wzrost jak i waga jeszcze się zmienią. Oczywiście prawidłowe nawyki żywieniowe powinny sprzyjać prawidłowej sylwetce. Stąd tak jak sam napisałeś postaraj się zadbać o regularne posiłki co 3-4 godziny, unikaj słodyczy, słodkich napojów oraz żywności fast-food. Do tego bądź aktywny fizycznie i masa ciała powinna się wyrównać do wzrostu. Pamiętaj że zdrowe chudnięcie to 2-4 kg miesięcznie! Życzę powodzenia!

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy