Odchudzanie z brzucha i ud dla nastolatka

Witam , mam 16 lat , 175cm wzrostu i waże ok 73kg .. w czym problem ? chodzi o to że mam "mały" brzuszek i grube uda . Chciałbym schudnąć 5-10kg .. co mam zrobić ? Jaki sposób jest najlepszy ?
16 LAT ponad rok temu

Roma Wojtewicz Dietetyka, Poznań

Witam
Najlepszym sposobem będzie wprowadzenie zdrowego stylu życia. W tym celu konieczne jest wypracowanie zdrowych nawyków żywieniowych:
- regularne spożywanie posiłków (5 w ciągu dnia)
- wybieranie pełnoziarnistych produktów zbożowych
- spożywanie pełnowartościowego białka w postaci chudego mięsa i produktów mlecznych o niskiej zawartości tłuszczu
- unikanie kalorycznych dań i przekąsek : żywności typu fast food, słodyczy, chipsów, paluszków, krakersów itp.
- stosowanie lekkostrawnej obróbki kulinarnej - gotowanie w wodzie, gotowanie na parze, pieczenie w folii
- regularna aktywność fizyczna - najlepiej codziennie po minimum 45min.
Pomocne w tym zakresie będą ćwiczenia modelujące określone partie ciała - w tym przypadku brzuch i uda. Dodatkowo warto wolny czas poświęcić na ulubioną formę sportu (bieganie, pływanie, jada na rowerze, gry zespołowe)
W ten sposób masa ciała będzie ulegała stopniowej normalizacji, a stosowane ćwiczenia wymodelują sylwetkę