Odchudzanie z brzucha u 12-latki

Mam 12 lat, zresztą 11 skończyłam niedawno, bo w lipcu. Ważę około 42 kilogramów, mam jakiś 1,57. Miałam już za sobą pierwszy okres, i chociaż - tak, wiem - nie mam nadwagi, mieszczę się w normie, to chuda bardzo nie jestem i chciałabym spalić ten tłuszczyk z brzucha, którego powoli jest coraz więcej. Proszę o radę i z góry dziękuję.

Roma Wojtewicz Dietetyka, Poznań

Witam
Wskaźnik masy ciała wyraźnie wskazuje na niedowagę, dlatego odchudzanie jest absolutnie niewskazane.W kwestii redukcji ewentualnej tkanki tłuszczowej z okolic brzucha, najkorzystniejsze będą ćwiczenia angażujące mięśnie właśnie tej partii ciała.Realizowane codziennie, już po kilku tygodniach przyniosą widoczne efekty.

Witam Cię, tłuszczyk z brzucha można spalić np. biegając, polecam ogólnie trening aerobowy. Ale ważna jest również dieta, aby uniknąć odkładania tkanki tłuszczowej na brzuchu, należy przede wszystkim zjadać posiłki regularnie, powinno być ich 4-5 w ciągu dnia, nigdy nie omijamy śniadania. Ponadto należy zrezygnować ze słodkich napojów i soków, słodyczy, fast foodów, chipsów (takie grzeszki 1 raz w tyg.). Zjadaj dużo warzyw, pieczywo pełnoziarniste, uwzględnij w diecie chude mięso (kurczak, indyk), zjadaj ryby, jajka, twarogi i owoce.