Odchudzanie z powodu odchudzającego brzucha

Witam:) waze ok. 47/48 kg przy wzroscie 159 cm. W listopadzie zaczelam sie zdrowo odzywiac (zaczynalam z waga 51/52). Uwazam, ze jestem chuda, ale przeszkadzaja mi bardzo rozbudowane uda i odstajacy brzuch. Mimo, ze cwicze 5x20min tyg + 2/3 x60 min fitness nie widze efektow takich jak wczesniej.Jadam ok.4 posilki, sniadanie, pozniej owoc/jogurt, obiad dosc lekki i kolacje+ostatnio sporo podjadam. Sypiam od 22/23-6:30.Co zrobic by nadal osiagac efekty? Prosze o pomoc..

Witam serdecznie,

Z pewnością nie powinna już Pani chudnąć! Może Pani jedynie wyrzeźbić i wysmuklić ciało. Jest to możliwe dzięki odpowiednio zbilansowanej diecie i ćwiczeniom fizycznym . W tym momencie nie byłoby to możliwe ponieważ jada Pani zbyt mało. Dieta stanowi 70% sukcesu w walce o wymarzoną sylwetkę. Jedząc zbyt mało (a tak Pani jada obecnie) prowadzi Pani do zwolnienia przemiany materii. Organizm przejdzie w ,,stan oszczędzania'' i zacznie robić zapas, rezerwę (w postaci tkanki tłuszczowej która być może odkłada się właśnie na brzuchu) w obawie przed utratą cennych składników odżywczych. Musi Pani wiedzieć że mniej nie zawsze znaczy lepiej a żeby uzyskać ładną sylwetkę trzeba jeść ale jeść zdrowo. Jeżeli będzie Pani jadła zbyt mało i ćwiczyła to nie zobaczy Pani efektów ponieważ zamiast budować mięśnie zacznie je Pani spalać, zacznie zachodzić katabolizm. Nie może tez Pani podjadać pomiędzy posiłkami a jeść regularnie 5 posiłków co 2,5-3h. Prawidłowo zbilansowana dieta nie może kojarzyć się z głodówka a stać się zdrowym stylem życia. Jeżeli miałaby Pani problem z ułożeniem odpowiedniego jadłospisu zachęcam do kontaktu
joanna.wasiluk@o2.pl

Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk