Odchudzanie z ud, bioder i pośladków u 13-latki

Mam 13 lat i jak moge szybko schudnąć z ud, i w biodrach oraz na pośladkach. Mam po prostu przykrości z tego powodu jak i w szkole i w domu. Wszyscy mówią że jestem właśnie w tych miejscach gruba o których pisałam wcześniej. Ja uważam tak samo ale od innych sprawia mi to przykrość. Co zrobić żeby jak najszybciej schudnąć z ud?

Roma Wojtewicz Dietetyka, Poznań

Witam
W tym przypadku szczególną uwagę dobrze byłoby zwrócić na ćwiczenia modelujące brzuch i uda - przysiady, skłony, półbrzuszki, "nożyce".
Spośród form sportu warto wybierać biegi, jazdę na rowerze, pływanie i aerobik. Ważne, aby były one realizowane w sposób regularny, najlepiej każdego dnia.
Warto zadbać również o prawidłowe nawyki żywieniowe- zwiększyć liczbę posiłków w ciągu dnia do 5 mniejszych, zamiast 3 większych, zrezygnować ze słodyczy, napojów słodzonych, paluszków, chipsów, krakersów itp.
Spośród produktów warto wybierać te bogate w węglowodany złożone (pełnoziarniste pieczywo, makaron razowy, ryż brązowy, płatki owsiane, płatki razowe, kasze), pełnowartościowe białko (chude mięso i ryby, produkty mleczne o obniżonej zawartości tłuszczu) oraz korzystne dla zdrowia tłuszcze (oliwa z oliwek, olej lniany, olej rzepakowy, olej słonecznikowy, olej sojowy)
Codzienna dieta powinna. obfitować w warzywa i owoce i być bardzo urozmaicona.

Witam, niestety podajesz zbyt mało informacji, bym mogła udzielić kompletnej porady. Nie wiem ile ważysz, jaki jest twój wzrost i skład ciała. Nie wiem też jak wygląda Twoja sylwetka, i czy faktycznie potrzebujesz schudnąć z ud. Prawdopodobnie weszłaś niedawno w okres dojrzewania i Twoja sylwetka powoli staje się kobieca, co jest naturalne.
To co mogę polecić z czystym sumieniem nie mając tych wszystkich informacji, to regularne jedzenie co 3-4godziny. Pierwszy posiłek do 30-45min po przebudzeniu i ostatni - 2-3h przed snem. Radzę unikać słodyczy, białego pieczywa i makaronów, a zamiast tego jadać owoce, pełnoziarnisty chleb, ciemny makaron, brązowy ryż i kasze. Oprócz tego - chude mięso, nabiał, warzywa oraz tłuszcze roślinne - np oliwa, orzechy, do posiłków. Na Twoim miejscu nie piłabym też soków i słodzonych napojów, a wyłącznie wody mineralne i herbatę (najlepiej zieloną) bez cukru.
Polecam też regularnie uprawiać jakąś aktywność fizyczną, która sprawi Ci przyjemność, a jednocześnie wysmukli nogi i poprawi ogólny wygląd sylwetki. Sama zdecyduj, czy będzie to taniec, basen, sporty zespołowe, spacery z kijkami czy jeszcze coś innego.
Jeśli chodzi o komentarze innych na temat swojego wyglądu, powinnaś otwarcie mówić, że jest Ci przykro gdy tak mówią i nie zgadzać się na to. Przecież nikt nie jest idealny i nie masz obowiązku wyglądać tak jak chcą inni. Trzymam za Ciebie kciuki!

Najlepszą formą aktywności dla Pani będzie basen (pływanie kraulem), oraz nordic walking pod okiem instruktora.
Pozdrawiam