Odchudzanie z ud i ramion

Witam chciałabym schudnąć z ud i ramion, ważę 60kg, 166cm wzrostu. Czy najlepszym rozwiązaniem jest wybrać sie do dietetyka czy działać na własną rękę?

Witam,

Zawsze jeśli jest możliwość skorzystać z wiedzy dobrego specjalisty, ponieważ będzie Pani pewna że nie zrobi sobie żadnej szkody - np. zaburzenie pracy metabolizmu (zwolnienie), efekt jo-jo czy po prostu zarzucenie diety.
Pani waga idealna to 56 kg, także 4 kg są do zrzucenia.
Oczywiście może Pani próbować - proszę wtedy pamiętać o ustaleniu dobrej ilości kalorii, przestrzeganiu regularności w posiłkach i godzin.
Najlepszy rozkład godzinowy to:
- śniadanie: do 30 minut po przebudzeniu
- kolejne posiłki: odstęp nie dłuższy niż 3-4 h
- ostatni posiłek: 2 h przed snem.

Do godzin popołudniowych warto stawiać na posiłki węglowodanowe, a po południu posiłki z większą zawartością białka.

Trening jest tez bardzo ważny - najlepiej wykonywać go 3-4 razy w tygodniu. Zrzucenie tych 4 kg powinno Pani zająć 3-4 tygodnie (takie tempo gwarantuje, że kilogramy już nie wrócą i jest najbezpieczniejsze).

Żeby ujędrnić ramiona i uda warto do swojego treningu (np. bieganie, rower, basen, fitness) włączyć ćwiczenia wzmacniające mięśnie.
Na kształt ud świetnie działają squady.
Gdyby była Pani zainteresowana dietą polecam www.kalorynka.pl

Pozdrawiam,
A. Erdmann
www.kalorynka.pl

Witam!
Dieta + aktywność fizyczna, to najlepsze połączenie w celu redukcji tanki tłuszczowej. Polecam zwiększyć aktywność fizyczną (siłowania, zumba, fitness, bieganie, pływanie, jazda rowerem).

Wskazówki żywieniowe znajdują się na mojej stronie http://diet-coaching.xaa.pl/ zapraszam do jej odwiedzenia oraz zadawania pytań.
Pozdrawiam,
dietetyk Patrycja Sankowska