Odchudzanie zbędnych kilogramów u 12-latka

Mój 12-letni syn ma problem z zbędnymi kilogramami ma 164 cm i waży 55 kg. Dodam że od ośmiu lat 3 razy w tygodniu chodzi na trening piłkarski po południami gra na podwórku w piłkę . Nie je chipsów ani czekolad ale ogólnie apetyt ma duży.Jego tłuszcz głównie odkłada się na klatce piersiowej i brzuchu. Jak z tym walczyć>? Czy jest szansa że się "wyciągnie" w górę w ciągu najbliższych lat czy podjąć jakieś radykalniejsze kroki niż tylko ograniczenia w ilości ?

Ewa Kozłowska Dietetyka, Warszawa

Witam,

jeżeli lekarz stwierdził nadwagę należy poprosić o skierowanie do poradni dietetycznej. W poradni ustalą odpowiednią dietę dla syna, a ja do tego czasu proponuję ograniczenie spędzania czasu przed kompoterem ( komórką) i telewizorem do 2h dziennie, resztę czasu przeznaczyć na zajęcia ruchowe.

Pozdrawiam serdecznie

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Według siatek centylowych dziecko ma proporcjonalną masę ciała do wzrostu. Póki co nie ma zatem powodów do niepokoju. Proszę natomiast postarać się, by dziecko jadło zdrowe, małe ale częste posiłki wg zasad zdrowego odżywiania.