Odchudzanie zdrowe dla 23-latka

budowa cienko kostna, duża aktywność fizyczna, a tłuszcz nadal jest :( wiek 23 lata, wzrost 182cm 77kg wagi. Płeć mężczyna. Jak przeliczyłem swoje posiłki to zjadam ok 2700kcal, z czego 380g węgli 120g białka i 80g tłuszczy

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Poziom masy ciała mieści się w granicy normy. W celu poprawy wyglądu sylwetki należy wdrożyć ćwiczenia na konkretne partie ciała. Wskazana jest konsultacja z trenerem.

Witam, kalorycznosc jest zbyt niska oraz stosunek weglowodanow do bialka niewlasciwa. Proponuje spotkanie z dobrym dietetykie. Beyer-Wygonska.

Witam!

Dokładne, indywidualne zalecenia żywieniowe mogą być podane po zebraniu wywiadu żywieniowo-chorobowego. Wskazówki żywieniowe znajdują się na mojej stronie
www.diet-coaching.xaa.pl zapraszam do jej odwiedzenia oraz zadawania pytań.

Pozdrawiam, Dietetyk Patrycja Sankowska

Witam serdecznie,

Pana waga jest w normie. Zalecam skupić się na prawidłowych zasadach żywienia oraz treningu siłowym i aerobowym. Ogólne zasady odżywiania z pewnością są Panu znane. Zwraca też Pan uwagę na posiłki okołotreningowe. Przed treningiem (około 2h przed) powinien Pan zjadać pełnowartościowy posiłek składający się z węglowodanów złożonych(np ryż brązowy, kasza, razowy makaron), białka łatwo przyswajalnego (np kurczak, chuda wołowina, chude ryby) oraz porcji warzyw. Po treningu - jak najszybciej należy dostarczyć białka w celu odbudowy włókien mięśniowych oraz węglowodany proste w celu odbudowy strat glikogenu(np koktajl na bazie mleka i owoców) po około 1h powinien Pan zjeść znów pełnowartościowy posiłek. Pamięta Pan aby w posiłkach po i przed treningiem unikać tłuszczu. Jeżeli chodzi o sam trening to najlepiej ćwiczyć około 4-5razy w tygodniu. Powinna być przerwa na regenerację mięśni. Miesza Pan treningi aerobowe które szybko spalają tkankę tłuszczową oraz siłowe które wymodelują sylwetkę.
Po dokładniejszy plan treningowy należy wybrać się do trenera a po szczegółową dietę do dietetyka. Jeżeli byłby Pan zainteresowany indywidualnym jadłospisem dostosowanym do Pana dziennego zapotrzebowania energetycznego to zachęcam do kontaktu:

joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk

Witam.Waga Pana jest w normie.Indywidualne wskazówki zalecane są po przeprowadzeniu wywiadu. Proponowałabym udać się do dietetyka. Bo podejrzewam że ogólne wskazówki są panu znane. Pozdrawiam