10 kg w miesiąc

Postanowiłam, że schudnę 10 kg w miesiąc. Mój plan: godzina ćwiczeń na czczo na rowerze śniadanie: smoothie obiad: np. puree z diety NH (nie chcę podawać nazwy) kolacja: sałatka +2 godziny ćwiczeń później. Jestem weganką (bez nabiału) oraz mam celiakię. Czy uda mi się schudnąć 10 kg w miesiąc czy nie jest to realne? Postanowiłam w końcu solidnie wziąć się za siebie, chcę zdrowo jeść, uprawiać sport i własnie schudnąć, ale nie wiem czy z moim planem jest to realne. Czy coś jeszcze powinnam do niego włączyć żeby schudnąć 10 kg w miesiąc? a może mogłabym uzyskać jeszcze jakieś dodatkowe porady, które pozwoliłyby mi zrealizować mój cel? Co jeszcze zrobić żeby schudnąć 10 kg w miesiąc? Czy oprócz odpowiedniej diety i ćwiczeń fizycznych trzeba robić coś jeszcze? I czy moja dieta jest prawidłowa? Będę wdzięczna za kaźdą poradę i informację. Pozdrawiam serdecznie.
ponad rok temu

Witaj,
Twój plan żywieniowy, który przedstawiałaś jest głodowy, który negatywnie wpłynie na stan zdrowia - zbyt mała ilość składników odżywczych, a niewielka ilość kalorii przyczyni się do efektu jojo. Przy takiej aktywność fizycznej dieta powinna zawierać minimum 1200- 1300 kcal, aby była bezpieczna. Bezpieczne odchudzanie to 4 -6 kg na miesiąc nie 10kg. Co więcej nie ćwicz tak intensywnie na czczo, możesz zemdleć, przemiany energetyczne zwolnią się waga zatrzyma, a po skończeniu takiej diety, zaczniesz tyć. Pozdrawiam, Aneta Kościołek

Witam,
Prawidłowe tempo utraty masy ciała to 0,5-1 kg masy ciała tygodniowo (2-4 kg miesięcznie). Szybsza utrata masy ciała może przyczynić się do efektu jo-jo oraz doprowadzić do niedoborów ważnych dla prawidłowego funkcjonowania składników odżywczych. Nie polecam także ćwiczeń na czczo. Śniadanie jest najważniejszym posiłkiem w ciągu dnia, powinno być zjedzone do godziny po przebudzeniu w domowym zaciszu. Zalecam 4-5 małych objętościowo posiłków, co 3-4 godziny. Posiłki gotowane w wodzie, na parze lub pieczone w folii bez dodatku tłuszczu. 500 g warzyw dziennie i 200-300 g owoców, chude gatunki mięs i ryb, nabiał 1,5-2% tłuszczu i ok 2 l płynów najlepiej w postaci wody mineralnej i herbat zielonych, ziołowych bez cukru. Oczywiście wykluczyć należy dania fast-food, słone przekąski (chipsy, paluszki, krakersy) i słodycze.
Pozdrawiam,
Katarzyna Migoń
www.provita-katowice.pl

Witam, niewykluczone, że osiągniesz swój cel, jednak z pewnością nie będzie to trwała utrata kilogramów. Nie dość, że powstanie efekt jojo (kilogramy wrócą po pewnym czasie i to z nawiązką), to dodatkowo obciążysz swój organizm, spowolnisz metabolizm – nie będzie to korzystne dla zdrowia i utrzymania szczupłej sylwetki. Poza tym poprzez takie (niewłaściwe) odchudzanie pozbędziesz się głównie wody i masy mięśniowej z organizmu, tkanka tłuszczowa spala się powoli. Jeśli jesteś weganką powinnaś być świadoma wpływu niewłaściwej diety na organizm . Znacznie lepiej jest chudnąć wolniej (0,5-1 kg na tydzień), ale za to skutecznie. Pomoże Ci w tym wizyta u dietetyka lub samokształcenie. Proponuję zapoznanie się z temacie http://portal.abczdrowie.pl/zdrowe-odzywianie Pozdrawiam.

Witam, obawiam się, ze Pani schudnie ale niestety nie obędzie się bez konsekwencji dla Pani zdrowia-prawidłowa dieta musi być zbilansowana i dostosowana indywidualnie wg potrzeb organizmu, stanu, przy odpowiednim nawodnieniu i właściwych proporcjach składników odżywczych.
Niestety nie znam receptur tych potraw a zatem nie znam ich kaloryczności i innych parametrów by obiektywnie ocenić taki plan żywienia.
Ćwiczenia jak najbardziej wspomogą i wysmuklą sylwetkę...polecam !

Witam, nie napisałaś ile masz lat, jakiego jesteś wzrostu oraz ile ważysz. Zdrowe tempo odchudzania to 0,5-1kg/ tydzień, czyli 2-4kg/ miesiąc - to tempo, dzięki któremu powinnaś uniknąć efektu jojo. Jeśli zatem zmienisz plan na 5kg - będzie bardziej realny. Oczywiście możesz schudnąć 10kg w miesiąc tylko dla Twojego organizmu będzie to szok, z którym poradzi sobie w oczywisty sposób - zwolni tempo przemiany materii i jak tylko zwiąkszysz kaloryczność diety - odłoży ile tylko mu się uda. Efekt jojo gwarantowany!
Pamiętaj też, że im więcej małych posiłków - tym szybsza przemiana materii - jedz 5 posiłków co 2-4 godzin, ostatni na 2-3 godziny przed snem + aktywność fizyczna. Powodzenia!