Odchylenia w wynikach badania krwi u dziecka

Witam, Córka ma 2,5 roku i w wynikach morfologii pojawiły się odchylenia. Hematokryt 32,9 (norma 34-41) Krwinki czerwone 4,02 (norma 4,3-5,5) MCV 81,8 (norma 85-100) Chciałabym córkę zaszczepić na zaległą MMR, ale mam poważne wątpliwości w obliczu odchyleń w morfologii.

Lek. Katarzyna Szymczak

Wyniki wskazują na niewielkiego stopnia niedokrwistość, sugeruję stosowanie diety bogatej w żelazo: czerwone mięso, żółtko jaja, natka pietruszki, suszone morele, orzechy. Przy braku innych odchyleń szczepienie może się odbyć.
Pozdrawiam